1957. Om in conditie te blijven werd in dit jaar begonnen met het organiseren van wandel- en speurtochten door de vereniging. Tot tweemaal toe won Piet Keuris de eerste prijs. Op 1 Mei werd de Com mandant, de Heer Van Dijk, eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming bij de B.B. Op 13 Mei is de officiële benoeming af gekomen van de nieuwe Commandant, de Heer P. Spaans. Op 21 Mei heeft de officiële overdracht ten Gemeentehuize plaats gevonden. De Heer Van Dijk is veertien jaar lid van het corps geweest, waarvan zes als commandant. De Heer Spaans was ook sinds 1943 lid van het corps. Dit jaar is voor het eerst in de geschiedenis van de brandweer een tweedaags uitstapje gemaakt naar Zuid Limburg. Een gering aantal brandmeldingen, dit jaar, namelijk acht. 1958. In dit jaar heeft de vuilnisbelt enige malen in brand gestaan. Het bleek nogal hardnekkig. Tijdens de blussingswerkzaamheden moest de Heer Nieuwpoort een sprong maken over de smeulende hopen, doch verzwikte zich en liep een liesbreuk op; op 21 Augustus moest hij daarvoor in een ziekenhuis worden opgenomen. Ook dit jaar een gering aantal brandmeldingen, namelijk tien maal. 1959. Het jaarverslag meldt, dat een ooievaar is neergestreken op het dak van de Witte Kerk. Heiloo was in rep en roer, ieder was verheugd. Het bleek echter spoedig, dat het geen echte ooievaar was: de Gemeen te had de bevolking deze April-grap geleverd. Alle leden werden in een nieuw uniform gestoken. De oude "kloffies" hadden achttien jaar dienst gedaan, geen overbodige luxe dus. Op 17 October is het de brandweer van Landsmeer gelukt, de brandweerstaf uit Heiloo weg te halen; ze hadden wel een vreselijke rommel in de kazerne achtergelaten. 4 November brandde de wasfabriek van de Fa. Krom te Alkmaaar. Door een misverstand werd Heiloo niet om assistentie gevraagd, men had er in Alkmaar echter wel op gerekend. 11 x alarm. 1960. In dit jaar waren er vijftien brandmeldingen, waaronder weer diverse schoorsteenbrandjes. Uit deze vele brandjes blijkt, dat men over het algemeen te weinig aandacht schenkt aan het op tijd vegen van de schoorsteen. De Heer Nieuwpoort slaagde voor le klas en de Heer C. Rozing slaagde voor pompbediende. 15 Juni werd meegedaan aan een wedstrijd te Noord Scharwouderesul taat vierde prijs. 21 November was een grote dag voor het Heilooër corps: het kwam toen in het bezit van een hogedruk nevelblusser. Deze spuit werd geleverd door de Firma Met te Alkmaar. Het voltallige ge meentebestuur, alsook de waarnemend Commandant van Alkmaar, de Heer Doeschot, en de Heer Met van de Fa. Met waren bij de overdracht aan wezig.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 23