Op 23 Mei wordt Commandant Van Dijk benoemd tot rayoncommandant in de Kring Noord Holland 4 van de B.B. en per 1 Juni ook als instruc teur voor dezelfde kring. 1954. 17 maal uitgerukt. Het gehele corps in nieuwe uniformen gestoken, inclusief nieuwe hel men. Een belangrijke uitbreiding was de aanschaf van een motorspuit met groot vermogen. Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Alkmaar (toen Snorrendam, want alle(?) inwoners lieten tijdens die feestelijkheden hun snor staan) met verschillende corpsen uit de om geving in Alkmaar gedemonstreerd. Het vochtige onderkomen in de kélder van het schoolhuis werd ver plaatst naar de eerste verdieping. Ook werd dit jaar het nieuwe a- larmsysteem in gebruik genomen. Dit systeem liep via de PTT, wat een grotere zekerheid gaf bij bijvoorbeeld het wegvallen van de stroom. 23 November werd de nieuwe motorspuit officieel aan het corps over gedragen. Dit jaar jubileerden de corpsleden Arie Klaasen en Henk Natzijl: jaar lid. Hun werd een oorkonde overhandigd en een pen ning opgespeld. 1955. Het is opvallend, dat tien jaar na de oorlog in die periode zo veel schoorsteenbrandjes gewoed hebben. Waarschijnlijk is het stoken van alles, wat maar branden wilde in en na de oorlog daar niet vreemd aan. Aangeschaft in dit jaar een koolzuurdroogpoederapparaat en een persluchtmasker. Bovendien een waterbassin met een inhoud van 4h m^. Negentien maal uitgerukt dit jaar; het is moeilijk om boven de twin tig te komen. 1956. In dit jaar heeft het corps assistentie verleend bij de brand in de Korenbeurs te Alkmaar. Ook werd opgericht de brandweervereni ging, waarvan Coen Rozing door de leden tot voorzitter werd gekozen. v Op 9 Juli was het jaarlijkse "uitje" gepland. Er werd 's morgens vroeg gestart. Afwezig waren de Heren Ploeger en Nieuwpoort, die door drukke werkzaamheden niet zo vroeg mee konden gaan. Zij zouden zich echter op Schiphol bij de ploeg aansluiten - de bus vertrok dus zonder deze beide heren. Op de weg bij de pont liepen een paar vreemd uitgedoste heren, die veel leken op het filmduo Watt en Halfwatt. Zij gaven aan de bus te kennen, mee te willen liften. De chauffeur stopte en toen bleek, dat deze twee de ontbrekende brandweerlieden Ploeger en Nieuwpoort waren. Een foto van dit edele tweetal hangt op de expositie. Het vijftienjarig bestaan van het corps is met een gezellige feest avond gevierd. In dit jaar is men eens boven de 20 uitrukkingen ge komen, namelijk 25. 20=

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 22