Melding: 2 uur Alarm: 2 uur Uitgerukt: 2.04 uur Aankomst: 2.Ó8 uur In dienststelling: 2.09 uur Beëindiging: 9.10 uur Terug kazerne: 10.15 uur Aantal manschappen: 1 Commandant 1 Ondercommandant 2 Hoofdbrandwachts 3 Brandwachts le klas 6 Brandwachts 2e klas Aangewezen plaats: Linkervleugel op de binnenplaats in het midden. Ingezet: 1 straal op het dak 1 straal binnen (trappenhuis) 1 straal vanaf het balcon 495 meter slang, 2 pompen, 2 trekkers en ladders. Dat het een grote brand was is wel bekend en blijkt ook uit verlo ren gegaan materiaal. Alleen van het Heilooër corps was dit al: 2 lengtes slang, 40 meter, en 1 redlijn. Benzineverbruik 75 liter. (Dit waren enige punten uit het rapport van Commandant Van Dijk) De volgende corpsen verleenden assistentie: Heiloo, Bergen, Koedijk, Langedijk en een laddercorps uit Beverwijk, terwijl het volledige corps van Alkmaar was uitgerukt. Totaal in dit jaar werd er 17 maal uitgerukt. 1953. De stormramp in Zeeland, die begin Februari ontstond, heeft ook het brandweercorps van Heiloo extra werk gegeven. Op 3 Februari vertrokken vanaf verzamelpunt Alkmaar twaalf eenheden, geformeerd uit corpsen uit de regio Alkmaar. Het geheel stond onder leiding van Commandant Blauw uit Bergen. Van het Heilooër corps waren mee Com mandant Van Dijk en de manschappen Ploeger, Zander en- Nieuwpoort. Op 6 Februari is een tweede ploeg naar het rampgebied gegaan, bestaande uit de Heren Groenland, Klaasen, Ter Burkes en Spaans. Op 7 Februari werd de eerste groep afgelost met de Heren Veenis, Keuris en Koomen, terwijl Van Dijk weer meeging als commandant.Er is ontzettend hard gewerkt met als resultaat een binnenpolder drooggemalen. Direct na thuiskomst is de autospuit volledig schoongemaakt, ter voorkoming van infecties. Er dreven namelijk vele kadavers in de ondergelopen polders. 17 Maart kwam het corps in het bezit van een D.K.W.-lichtaggregaat, een goede aanwinst. 30 April een grote oefening in BB-verband.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 21