rukt. Eenmaal was er brand door blikseminslag in de kapitale boerde rij van Muis aan de Westerweg. De genoemde candidaatleden voor commandant en ondercoumandant zijn in de loop van dit jaar benoemd. 12 September was een grote dag voor het corps, toen werd namelijk de nieuwe wagen door de Burgemeester aan het corps overgedragen. De wagen was gebouwd door de Fa. Oud en Zn te Avenhorn. Onnodig te zeggen, dat het corps er trots op was! 1951. Op 6 Februari afscheid van Commandant Van den Kommer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Negen jaren had hij het bevel over het corps gevoerd. Het was voor hem een grote voldoening, dat de nieuwe wagen juist voor zijn afscheid was overgedragen} verge leken met de eerste wagen, de omgebouwde luxe wagen van het merk Buick, van de Heer Carl Krak van de Alkmaarsche Courant, was dit een enorme verbetering. En voor de nieuwe commandant was het natuurlijk prettig om mee te beginnen. In het gemeentehuis werden door Burgemeester Kalff woorden van lof gesproken, van erkenning en dank tot de scheidende commandant en hij werd benoemd tot ere-comman- dant. Door de corpsleden werd een mooie, door de Heer Dijk gemaakte koperen klok overhandigd; aan Mevrouw Van den Kommer werden bloemen aangeboden 13 Februari installatie van de nieuwe commandanten, de Heren Vennik en Van Dijk. Jammer was het, dat de Heer Vennik na enkele weken we gens ziekte het commando moest overdragen aan zijn ondercommandant De Heren J. Sloten en Joh. Groenland werden benoemd tot resp. Onder brandmeester en Hoofdbrandwacht. Ook de Heer Sloten moest in dit jaar om gezondheidsredenen als lid van het corps bedanken. Vanaf de oprichting bekleedde hij de functie van secretaris, welke functie hij op onnavolgbare wijze heeft vervuld. De Heer S. Ploeger werd tot secretaris benoemd. Op 20 Juni heeft Comman dant Vennik op doktersadvies zijn ontslag moeten nemen; de Heer Van Dijk werd nu commandant en Groenland ondercommandant Een jaar dus met vele mutaties. 1952. Toezegging van B&W om de kelder onder het schoolhuis te gebrui ken als onderkomen voor het corps. Dit "hol" werd omgebouwd tot wat men nu zou noemen een bruin café. Boze tongen beweren, dat diverse brandweerlieden van Dinsdag tct Donderdag niet bij hun ega's mochten slapen vanwege de sigaretten- en sigarenrook. Een vrouw van een brand weerman gebruikte het rookmasker van haar man, als ze ging slapen. In dit jaar werd in verband met het tienjarig bestaan van het corps de rode uitmonstering op de uniformen vervangen door goudgekleurde uitmonstering. Deze werd aangeboden door de dames van de leden. Op 28 Februari assisteerde het corps bij de brand van "Huize Wester- licht" te Alkmaar. Een rapportje van deze brand zag er als volgt uit: 18=

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 20