17= Ik rijmde op een ieder wat, 'r Is niets toch mee bedoeld. 'k Hoop, dat er niemand in de zaal Zich iets gekrenkt gevoelt. (Naar het origineel uit de "bundel 19^6) In totaal was er in de eerste vijf jaren van het bestaan van de brand weer 54 maal uitgerukt voor brand en 18 maal voor luchtalarm. 1947. In de vergadering van 4 Maart 1947 werd voor het eerst beslo ten om eens een dagje met zijn allen uit te gaan. De Alkmaarse brand weer zou dan gevraagd worden bij eventuele brandmelding de honneurs waar te nemen. Op 2 Juli werd dit uitstapje gemaakt. Er werd 's mor gens om zeven uur gestart en men kwam 's nachts om twee uur weer thuis. Er was in die uren veel beleefd, het was zuiver een mooi "dag- gie" In dit jaar werd ook de nieuwe brandweerkazerne in gebruik genomen. Deze kazerne stond naast het Asta-theaterwaar nu een parkeerplein is voor 't Loo. Deze kazerne moest toen nog gedeeld worden met Open bare Werken, die daar hun timmermanswerkplaats hadden onder leiding van Siem Ploeger. In 1947 is twaalfmaal uitgerukt. Op 19 October een felle uitslaande brand bij de Fa. Groot aan de Hoogeweg; 3 November blikseminslag in het JulianakloosterDe schade viel nogal mee: wat geschroeide dak spanten en een stukgeslagen schakelbord. De tractatie van de zuster voor de brandweermannen bestond uit een lekkere sigaar. In dit jaar werd begonnen met het betrekken van de erewacht tijdens de dodenherdenking bij het monument op 't Groentje. Op 17 Mei défilé bij de intocht van de nieuwe burgemeester, de Weled. Heer Kalff, 1948. 19 maal alarm (hoofdzakelijk bosbrandjes)13 Januari werd er deelgenomen aan het défilé ter gelegenheid van het afscheid van de Commandant van de Alkmaarse brandweer, de Heer Ringers, 3 November viering van het 40-jarig huwelijksfeest van Commandant Van den Kom mer. 1949. 15 maal alarm. Buiten verschillende schoorsteenbrandjes was er op 8 April een fikse brand in de garage van Dingemans en Fernhout aan de Kennemerstraatweg. Er stonden 25 auto's in gestald, waarvan de meeste behouden zijn gebleven. 1950. Daar de Commandant in 1951 zal aftreden in verband met het be reiken van de 65 jaren, worden candidaten gesteld. Dat waren de Heren C. Vennik als commandant en B.A. van Dijk als ondercommandant. Het was een jaar van weinig branden, slechts zeven maal is er uitge-

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 19