De nood steeg steeds maar hoger, men at niet veel en slecht. Maar koken zonder vuurtje, daar komt niets van terecht. En ondanks brandweerlieden, (soms wel bij lichte maan) ging er toch menig boompje uit 't Overbos vandaan. Eind Maart kwam er verandring, toen hield men dag en nacht bij het restant der bomen zeer serieus de wacht. Wanneer wij 't goed bekijken, 't komt niet op één boom aan, dan heeft 't brandweercorps zeer goed haar best gedaan. De brandweer hield van matig, en had z'er niet gestaan, dan waren èlle bomen in de zomerstoof gegaan'. De secretaris was in zijn jaarverslag uiteraard zo vervuld van de be vrijding, die eindelijk was gekomen, dat hij een groot aantal gebeur tenissen naar voren haalde, die daaruit voortvloeiden: de terugkeer van het corpslid de Heer Mul, na een tijd van spanning in West Friesland, waar zijn"werkterrein" tegen de bezetter was. De vele voetbalwedstrijden, waaronder twee tegen de Canadezen en de Engelsen, welke laatstgehouden wedstrijden, volgens de secretaris, een leerschool voor de brandweer waren...., waaruit U kunt conclude ren, dat ze niet door de brandweer werden gewonnen! Toch besluit Slooten het verslag nog met het vermelden .var, een brand in November '45 in de EgmondermeerDoor de storm was daar een molen op drift geraakt en in de kap van de bovenkruier begon het al te branden. De molen was moeilijk te bereiken en toen men er eindelijk voor stond, moest handelen!worden opgetreden. Spuiten had in eerste instantie geen zin, eerst moest men trachten, de vaart van de wieken te temperen. Een van de brandweerlieden bleek een expert te zijn op dat gebied: door het storten van emmers water boven in de kap gingen de wieken moeilijker draaien en kwamen - toen de molenaar na veel moeite de molen uit de wind wist te draaien - tot stilstand. Voor het echter zover was, had een van de manschappen, die in zijn

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 15