K°rt_versla2_over_het_jaar_19 79 Wat betreft de inhoud van de Cronyck: U treft hierin een uitnodiging aan in het artikel van de Heer Lawant om als amateur-archeoloog werkzaam te worden. We bevelen dit artikel dat gok byzonder in Uw aandacht aan en hopen, dat hij vele reacties zal ontvangen. Reeds eerder is door de Vereniging Oud Heiloo aandacht besteed aan de genealogie: in 1979 is een lezing over dit onderwerp gehouden. Tot wel ke resultaten het beoefenen van deze wetenschap als hobby kan leiden, ziet U in het artikel over Antje, de warme bakkersvrouw van Heiloo, een verhaal, geheel vanuit de genealogie opgebouwd, dat aan de andere kant toch een zeer boeiende kijk geeft op het reilen en zeilen van een gewoon middenstandsgezin in de vorige eeuw. Het is wellicht een stimu lans voor U om Uw eigen familie eens onder de loupe te te nemen. Wie weet, welke verhalen er nog over Uw familie zijn te schrijven! Begin ermee, voor het te laat is. Tenslotte mogen wij U deze aflevering niet meegeven zonder een woord van excuus. Zij gaat als Decemberaflevering door het leven, en dit was ook onze oprechte bedoeling. Dat U haar bijna een half jaar later ontvangt, betreuren wij. En wij hopen de achterstand dan ook spoedig in te lopen en hebben voor Augustus/September een Cronyck gepland, speciaal over de brandweertentoonstelling en alles wat daarmee samen hangt. Voor copy voor het daaropvolgende nummer houden wij ons gaarne aanbevolen. W.A. Dit jaar heeft voor het Bestuur in het teken gestaan van de Oude Pas- tory. Er is verscheidens malen overleg geweest met het Gemeentebestuur; veelvuldig is er gesproken met de Dienst Openbare Werken, onder wier leiding de verbouw tot Oudheidskamer tot stand is gekomen. Speciaal hiervoor is een vergadering belegd op 6 Februari 1979, om 20.00 uur in het Open Huis, tijdens welke bijeenkomst een uitvoerig exposé over de plannen voor een oudheidskamer is gegeven door de Heer Jensch, waarna een levendige discussie ontstond over verschillende mo gelijkheden - die uiteraard uiteindelijk niet alle verwezenlijkt kon den worden. Op Dinsdag 22 Mei is er een lezing gehouden in de Zaal van de Gerefor meerde Kerk door de Heer W.J.T. van der Ham uit Amsterdam, die een boeiend betoog hield over genealogie, met veel illustratiemateriaal, dat allen uitvoerig konden bekijken. Helaas was de belangstelling voor deze bijeenkomst niet erg groot. Omdat ook het huishoudelijk gedeelte op die avond geen doorgang kon vinden (er waren toen maar 10 personen aanwezig) is een nieuwe vergadering uitgeschreven, en wel op Woensdag =26=

Heylooer Cronyck | 1980 | | pagina 4