44= Wij hebben een verzoek gehad, dat wij gaarne onder Uw aandacht bren gen. En wel van de Heer J. Becker uit Uden. Hij is bezig met een historisch onderzoek met betrekking tot Jo(o)d(en)toponiemen in samenwerking met de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Instituut voor naamkunde. In dit verband zou hij ook van mensen uit Heiloo gaarne met be trekking tot het woord Jood, Joden, Joods, kortom met betrekking tot de toponym "Jood" en wat daarmee samenhangt, de volgende in formaties willen ontvangen: a. herkomst van de naam b. kadastrale ligging c. gebruik van de grond in het verleden en heden d. litteratuuropgave en andere bronvermeldingen e. overige U bekende gegevens en informaties. Indien U meent, de verzoeker van dienst te kunnen zijn, kunt U hem berichten aan het volgende adres: J. Becker, Postbus 45, 5400 AA Uden. WERKGROEPEN? Tijdens de laatste vergadering is gevraagd, of er leden zijn, die belangstelling hebben om zelf iets aan de geschiedenisbeoefening te door door middel van archiefonderzoek. Enkelen hebben zich toen aan gemeld, en binnenkort zal ermee worden begonnen. Echter, er is veel te doen, ook op ander gebied. Naast zo'n archiefwergroep zou U zich - na lezing van het artikel over Antje - een genealogische werkgroep kunnen voorstellen. Het artikel van de Heer Lawant nodigt uit tot het komen tot een ar cheologische werkgroep. Wellicht bent U zelf van mening, dat andere aspecten ook de aandacht verdienen, en wilt U daarbij daadwerkelijk helpen. Onze vereniging telt op het ogenblik bijna vijfhonderd le den. Het moet toch mogelijk zijn, om hieruit enkele groepen te for meren, die zich daadwerkelijk met iets bezig gaan houden, dat (bij voorbeeld) kan uitmonden in een tentoonstelling, of in een artikel voor de Cronyck. Gaarne worden op het secretariaat Uw reacties ingewacht. ILLUSTRATIES? Tot op heden moet de Cronyck het nog steeds met weinig illustraties doen. U hebt in vorige afleveringen gezien, dat foto's niet altijd even goed lukken. Is er iemand bereid om bij de diverse artikelen tekeningen te maken? Tekeningen zijn gemakkelijker te reproduceren dan foto's. Wie durft?

Heylooer Cronyck | 1980 | | pagina 22