tilt GEMEENTE HEILOO Hefloo, 10 Juni 1944b L. S. Het ls niet uitgesloten, dat te eeniger tijd de oorlogshan delingen zich ook tot onze kust zullen uitbreiden. In verband hiermede heb ik de mogelijkheid onder oogen gezien, dat de verbinding met Alkmaar verbroken zou kunnen worden, waardoor gewonden niet naar een der Alkmaarsche ziekenhuizen zouden kunnen worden vervoerd. Daarom wordt thans het woonhuis Kennemerstraat- weg A 253 (tegenover het Raadhuis] ingericht als NOOD ZIEKENHUIS. Verschillende instanties hebben hierbij daadwerkelijk gehol pen'. Het Provinciaal-Ziekenhuis in Bakkum stelde ledikanten, matrassen, waschbakken enz: beschikbaar, Het Witte Kruis en het Zieken-triduum gaven velerlei benoodigdheden in bruikleen. Van den kant der Heiloosche artsen wordt alle mogelijke hulp ge boden. De St. Willibrordus3tichting heeft haar operatiezaal als mede drie ziekenzalen ter beschikking gesteld. De meest noodzakelijke dekens. lakens, sloopen, handdoeken zijn gevorderd. Ik doe echter liever een beroep op U, om vrijwillig te helpen bij de inrichting van het Noodziekenhuis. Helpt mede, opdat, indien straks de nood aan den m^n zou komen, zooveel mogelijk patiënten kunnen worden opgenomen. Wilt U eens nagaan of U één of meer dekens, lakens (liefst één-persoons), sloopen, waechhandjes, theedoeken kunt missen? Voorziet dan deze goederen van een merkteeken en brengt deze zoo spoedig mogelijk bij Uw Blokhoofd. Uw Blokhoofd geeft dan aan U een ontvangstbewijs af. De tijd dringt, doet het zoo spoedig mogelijk. De Luchtbeschermingsdienst rekent op U; indien het noodig is, zult U straks op den Luchtbeschermingsdienst kunnen rekenen. De Commandant van den Luchtbeschermingsdienst, 12= R. VAN 'T HOF.

Heylooer Cronyck | 1980 | | pagina 14