2 jaar, ook sneller zal kunnen geschieden. Tenslotte - en daar hebt U wellicht nog maar weinig van gemerkt - is er verscheidene malen contact geweest met het Gemeentebestuur van Heiloo in verband met de verbouw en de inrichting van de Oude Pastory tot oudheidskamer. Dit heeft geresulteerd in het beschikbaar stellen van een crediet van Fl. 140.250,== door de Gemeenteraad van Heiloo in zijn vergadering van 24 November 1978 onder meer voor dit doel, zodat thans, in 1979, de verbouw van het pand in volle gang is. De secretari s KORT VERSLAG van de vergadering, gehouden op 6 Februari 1979, des avonds in een der zalen van het Open Huis. Om 20.15 uur opent de Voorzitter de vergadering met een woord van welkom aan alle aanwezigen, ongeveer een dertigtal, en geeft daarna het woord aan de Heer Jensch. Aan de hand van opgehangen schetsen en plattegronden legt deze uit wat de bedoeling is en hoe de verbouwing van de Oude Pastory zal plaatsvinden. Met name noemt hij het plafond met oud stucwerk; dit is ernstig beschadigd, en het is dan ook de vraag of het behouden kan blijven. De oude deuren uit de tijd van Dominee Bloemhof zijn verdwe nen. De muren zijn 1 -^-steens en laten vocht door op sommige plaatsen, maar dat zal worden verholpen. Er komt een spanning-rail voor spotjes in de expositieruimte en een schi Ideri jenli jstAls zonwering wordt door sommigen gedacht aan lancaster met balletjes. Ook wordt voorgesteld de vloer eenvoudig te beitsen en te bedekken met matten. Kunnen de zon neblinden weer worden opgehangen? Er wordt ook gevraagd naar een officiële restauratie, en of er materialen worden toegepast, strijdig met de gebruikte materialen. Evenwel, de financiële middelen laten zulks niet toe. Men vraagt, of er een oude trap in komt en of het pand toegankelijk wordt voor invaliden. Het eerste zal niet, het tweede waarschijnlijk wel het geval zijn. Er komt een beveiligingsinstallatie; het zinken dak wordt vernieuwd. De opmerking wordt gemaakt, of het niet goed is, om hieraan door middel van de plaatselijke pers meer be kendheid te geven. Dan wordt gezegd, dat het jammer is, dat de fontein voor het gemeentehuis verdwenen is, die door de burgerij aan Burge meester Van Foreest is geschonken. Bestaat de mogelijkheid niet, om deze weer in de buurt van het Gemeentehuis wederom op te bouwen? De parallel wordt getrokken met de zuil nabij de Grote Kerk te Alkmaar en de bank in het Van Reenenpark in Bergen. Hierna houdt de Heer Jensch een lezing, verlucht met lichtbeelden, voornamelijk met betrekking tot de opgravingen in en rond het Witte Kerkje

Heylooer Cronyck | 1979 | | pagina 4