20 narij. Dit artikel is dan ook meer bedoeld een indruk te geven, hoe achter een simpele datering meer kan schuilen dan op het eerste gezicht wordt vermoed A.A, Veer Geraadpleegde literatuur: Taschenbuch der Zeitrechnung, H. Grotefend, Hannover, 1971. De chronologie van de middeleeuwen en de moderne tijden in de Neder landen, E.I. Stubbe en L. Voet, Antwerpen-Amsterdam, 1960. Handboek der chronologie, R. Fruin, Alphen aan de Rijn, 1934. Tijdrekenkunde voor de Nederlandse geschiedenis (overdruk uit: "Zuid-Holland", tweemaandelijks orgaan van de Historische Vereni ging voor Zuid-Holland, 6e jaargang, nr2, bl.29-43), W. Downer, 1973. HET "BAKER-LIEDJE" VAN HEILOO In de Heylooer Cronyck van mei 1978 publiceerde onze voorzitter, rec tor J. Bertrand, een bijdrage over "Gerrit van den Bosch en de Willi- brordusput" Hij besluit zijn verhaal over de Wi I librordusput met een door Van den Bosch aangehaald "Baker-liedje" over Heiloo, dat jammer genoeg niet volledig was. De heer Van den Bosch kon zich het slot niet herinneren. Onze plaatsgenote, mejuffrouw M. Ursem (83 jr), die het artikel las, herinnerde zich nóg een couplet en de slotzin van het laat ste couplet. Daar het lied nu bijna volledig is (er ontbreken slechts twee regels), meenden wij de aanvulling van mejuffrouw Ursem onze leden niet te mogen onthouden. Wij laten het liedje hier nogmaals (met aanvul ling) volgen: Wie kent de ontbrekende regels? aanvulling- Hoe lieflijk ligt het klein Heiloo Toen bracht de Heilige Willibrord door 't donker woud beschut. zijn christenleer alhier; Een kerk zeer oud, is daar gebouwd Zijn droge borst versmacht van dorst daar achter ligt de put. bij 't glanzend zonnevier. Voor menigmenig honderd jaar was daar geen enk Ie drop, 't was niet als zand en heidens land Nu knielt hij neer, aanbidt den Heer daar groeiden distels op. Daar opent zich de grond!

Heylooer Cronyck | 1979 | | pagina 22