der stellen wij ons voor dat aan de orde komt de Oude Pastory, die nu tot oudheidskamer zal worden ingericht - hierover leest U elders in deze aflevering. Wellicht, dat velen van U hiervoor suggesties hebben, eraan mee wi 11en werken. HERDRUK Vorig jaar is U reeds medegedeeld, dat van de beide Cronycken van de 1 e jaargang een herdruk zou verschijnen. Intekening was toen mogelijk. Helaas heeft dit, omdat alles in eigen beheer met behulp van vri jwi I ligers (ter besparing van kosten) gebeurt, langer op zich laten wachten dan de bedoeling was. Maar in Januari 1979 zullen de herdrukken gereed zijn. Degenen, die toenmaals hebben ingeschreven, zullen dan de exemplaren - tegen betaling der kosten - thuisgebracht krijgen. Van de overige Cronycken zijn ook nog exemplaren bij de secretaris verkrijgbaarDe prijs van de eerste aflevering is 2,00, de overige kosten 2,50 per stuk. EXCURSIE De Heer De Munnik, voorzitter van de Alkmaarse Molenvereniging, die onlangs voor de Vereniging "Oud Heiloo" een lezing over molens in de omgeving van Alkmaar heeft gehouden - En als U tot de velen behoort, die deze avond niet hebben bezocht, hebt U wel iets gemist! - heeft aangeboden in het komende voorjaar een excursie te willen leiden, speciaal voor de leden van onze vereniging, naar twee mo lens in Alkmaar, de Geestmolen en de molen in de Bergerhof. Deze molens kunnen dan bezichtigd worden en een uitleg zal er dan bij worden gegeven, terwijl U ten minste een van de molens ook in wer king zal kunnen zien. Te zijner tijd, wanneer de datum bekend is, zult U hierover een circulaire ontvangen, en kunt U zich alsdan hier voor opgeven. DE OUDE PASTORY - OUDHEIDSKAMER Zoals U wellicht reeds in de plaatselijke pers hebt gelezen, heeft de Gemeenteraad van Heiloo in zijn vergadering van 24 November 1978 besloten een bedrag van 140.250,= beschikbaar te stellen voor de verbouw en het geschikt maken van de Oude Pastory als oudheidska mer, en om dit pand daarna aan de Vereniging Oud Heiloo in gebruik te geven om het als oudheidskamer in te richten. Sommigen van U vragen zich nu wellicht af, wat is een oudheidska mer, wat is het nut ervan? Hierover schreven wij reeds het volgende: Een oudheidskamer wordt wel gedefinieerd als "een klein museum, waar plaatselijke oudheden bewaard worden" Dit is wel een wat schrale definitie. Het alleen maar bewaren van oudheden - hoe nuttig op zich dit moge zijn - moet niet de enige taak van een oudheidskamer 4

Heylooer Cronyck | 1978 | | pagina 6