In afwijking van hetgeen in voorgaande jaren gebruikelijk was, verzoek ik U de contributie voor onze vereniging over 1978 ad ƒ.10,te stor ten of over te schrijven op onze bankrekening bij de Rabo banken als vermeld op de 1e pagina van de "Cronyck". Het gestaag toenemende ledenaantal is er de oorzaak van, dat het bestuur tot bovenomschreven (minder tijdrovende) wijze van contri butie-inning heeft besloten. Graag reken ik op Uw medewerking. De penningmeester. Een kort verslag over 1 977 Ook dit jaar groeide onze vereniging weer, en wel van 1 56 naar 1 98 leden; helaas groeiden de activiteiten van de leden niet zozeer! Op Woensdag 2 Maart hield de vereniging haar eerste avond. In de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat sprak de toenmalige voorzitter, de Heer Oostendorp, over straatnamen van Heiloo, speciaal in verband met kastelen en adellijke huizen. Was deze avond goed bezet, de tweede avond, gehouden op Maandag 19 September in het Open Huis trok slechts een twintigtal belangstellen den. Op deze avond, die meer het karakter had van een "werkverga dering" werden gekozen een nieuwe voorzitter, Drs. Bertrand, en een nieuw bestuurslid, Mevr. C.M. Haasjes-Strooker. Op deze avond zijn uitvoerig de plannen voor de Oude Pa story aan de orde gesteld en bediscussieerd. Immers, op 19 April had er een bespreking plaatsgevonden tussen het College van Burgemeester en Wethouders en het Bestuur der Vereniging inzake de verbouwing en inrichting van de Oude Pastory tot een "oudheidskamer". Dit heeft geresulteerd in een rapport, dat het Bestuur de Gemeente heeft aangeboden, waarin zijn wensen en inzichten omtrent de oudheidskamer zijn neergelegd. Dan zijn er op Woensdag 1 6 November weer vele leden aanwezig in het Open Huis bij de met lichtbeelden geïllustreerde interessante lezing van Mr. Rombach uit Alkmaar. Onderwerp was het Kasteel Nijenburg en zijn bewoners. Naar aanleiding hiervan is door de wel willende medewerking van de bewoners van Nijenburg, de Fam. Snethlage, de mogelijkheid geboden voor een rondleiding door dit ge bouw. Door ongeveer 70 personen is hiervan gebruik gemaakt, zodat er een drietal rondleidingen moest worden gehouden, en wel op Don derdag 17 November des middags en des avonds, en Vrijdag daarop, des avonds. De Cronyck is dit jaar weer tweemaal verschenen, in Juni en De cember, met in totaal 35 pagina's; en aan het einde van het jaar is weer - exclusief voor de leden - een prent verstrekt met een acht- tiendeeeuwse voorstelling van Kapel. 2 De secretaris.

Heylooer Cronyck | 1978 | | pagina 2