HEYLOOER CRONYCK Uitgave van de Vereniging "OUD HEILOO" Opgericht op 9 October 1974, koninklijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 22 januari 1975, nummer 113. Secretariaat en redactie: Stationsweg 28 Heiloo, tel. 072- 330179 Bankrelatie: Rabobank Westerweg, gironummer bank 65 51 56, rekeningnummer vereniging 1 2 05 86 991 Rabo bank Kennemerstraatweg, gironummer bank 26 99 78, re keningnummer vereniging 32 70 11 81 5. Derde jaargang, nummer 1 mei 1978. TEN GELEIDE Hierbij hebt U weer een nieuwe aflevering van de Heylooer Cronyck in handen met een gevarieerde inhoud, waaraan U, naar wij hopen, plezier beleeft. Wanneer U het "ten geleide" van de vorige Cronyck opslaat, ziet U daarin onder meer geschreven "Bij deze vragen wij nog Uw aandacht voor het volgende: we zijn bezig met het verzamelen van alles wat Heiloo (en zijn omgeving) aangaat, en daarbij denken we niet alleen aan oude ansichtkaarten, maar ook aan bijvoorbeeld kranten (wie heeft er nog oude "Uitkijkposten"?), voorwerpen, uitgaven van Hei- looer verenigingen en instanties, gemeente en kerken. Wie helpt mee?" Niet zonder reden halen we dit nog eens aan, aangezien we geen enke le reactie hebben ontvangen. Des te meer zijn we verheugd, dat twee artikelen uit deze Cronyck zijn geschreven door niet-be stuur sleden: de Heer Speur vertelt ons boeiend over de korenmolen, die jarenlang in Heiloo heeft gestaan, terwijl de Heer Majolee ons meeneemt naar de 30-er jaren, die velen van U uit eigen wetenschap bekend zullen zijn. Gaarne wachten wij ook Uw bijdrage voor de Cronyck in. Dan een andere zaak. Wellicht hebt U zich reeds afgevraagd, waar de lezing blijft, die aan het begin van het jaar pleegt te worden gehouden. Helaas moeten wij U mededelen, dat het ons niet mogelijk is geweest, deze tijdig te organiseren, aangezien verschillende aangezochte per sonen om diverse redenen moesten weigeren. Wij streven ernaar, om U toch nog in de loop van dit jaar twee lezingen te bieden. U zult hier over tijdig door middel van een circulaire worden geïnformeerd. W.A. 1

Heylooer Cronyck | 1978 | | pagina 1