Een poging een varken de schedel in te slaan. Een interessant berichtje blijkbaar voor die tijd. Onder het kopje "Laag" het volgende: "Donderdagochtend werd bij de politie aangifte gedaan door J. Bakker, veehouder alhier, dat in den afgeloopen nacht door onverlaten gepoogd was een van zijn varkens door het inslaan van de schedel te dooden. Het lag wel in de bedoeling zich het varken toe te eigenen daar zich duidelijk sporen op de grond afteekenden van een driewielige bakfiets". Een belangrijke zaak voor de politie om te onderzoeken. Zo was het nog maar 40 jaar geleden. Twee pond kaas voor 55 cent en. Bovendien daarbij als reclame een pak beschuit voor 2 cent! Als wij snuffelen in het Advertentie- en Nieuwsblad voor Heiloo, (voorloper van de huidige Uitkijkpost) van 19 Februari 1937, lezen wij een aantal advertenties, die jongeren wel byzonder zullen aanspreken. De heer A. Braakman aan de Heerenweg bood: "Pikante fijne oude kaas 30 cent per pond. Ter kennismaking alleen volgende week 2 pond voor 55 cent en bovendien daarbij als reclame een pak beschuit voor 2 cent". Hoe bestaat het! "Vrijstaande woningen te huur, ƒ4,10 per week" is een advertentie op ander terrein. En dan te weten, dat nu de huren minstens 20 en meer malen hoger zijn. Uit een advertentie van Jan Veenis, een half pond rumbonen voor 25 cent en twee ons Gelderse ham voor 33 cent. Marees-Oudes, toen gevestigd aan de Raadhuisweg, verkocht vrouwen pantalons met band, gemengd wol, voor de somma van 1 ,05 tot 1 ,75. Om in het textiel te blijven, wat denkt U van een modern maatcostuum van de firma Zeylmans voor zegge en schrijve 34,-! "Honderden tevredenheidsbetuigingen ontvingen wij over onze metworst" aldus slager Th.C.van Schie. Tenslotte een advertentie van geheel andere aard: "Burgemeester en wethouders roepen sollicitanten op naar de betrekking van correspon dent der arbeidsbemiddeling, salaris 150,-". De toenmalige burge meester of sekretaris vergat erbij te zetten of dat per week of maand was. Gezien het voorgaande zal het salaris van 150,- wel per maand zijn geweest. N. Majolée Beknopte bibliografie van Heiloo, samengesteld uit tijdschriftartikelen. Onderstaande lijst is door mij samengesteld met de gedachte, dat wel licht verschillende leden hierin de inspiratie vinden die nodig is, om 15

Heylooer Cronyck | 1978 | | pagina 15