schaft; in 1939, juist voor het vieren van het 12e eeuwfeest van Sint Willibrord, wordt de tegelvloer in de kerk aangebracht, in plaats van de bakstenen vloer, die veel stof gaf. Het vol gend jaar moest de gehele kerk worden verduisterd, een on voorziene uitgavepost, die werd bestreden door middel van een extra collecte, die 90,- opbracht. De kerk lijdt tijdens de oorlog overigens - afgezien van het weghalen der klokken - geen schade; wel de Bruno, waarin de gaarkeuken is inge richt, maar na de oorlog wordt het herstel ervan door de Ge meente Heiloo vergoed. Een jaar na de oorlog wordt de "ker- kestal" afgebroken: de gelegenheid om tijdens de Zondagse diensten een paard te stallen - verschillende parochianen ma ken bezwaar tegen de sloop! Enkele jaren later neemt men de uitbreiding van het kerkhof ter hand. In 1956 volgt Pastoor J.G. J. Rutten Pastoor Van Muijen op, die vanaf 1935 de parochie heeft geleid. Kort daarvoor had ook de koster, Wout Kaandorp, zijn functie beëindigd; vanaf 4 November 1890 had hij de kerk met veel toewijding als kos ter gediend. Bij gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de kerk (het 25:jarig bestaan was namelijk in het geheel niet ge vierd) werd er een comité opgericht dat tot doel had gelden in te zamelen voor de restauratie van het kerkinterieur. Deze restauratie betekende onder andere, dat de muurschilderingen van het priesterkoor, in 1930 aangebracht, verdwijnen. Nadat reeds in 1954 is gesproken over de stichting van een tweede parochie in Heiloo, wordt eerst op 25 Augustus 1960 Kapelaan Schmidt tot bouwpastoor te Heiloo benoemd met de opdracht een nieuwe parochie te stichten: de H. Moeder Gods parochie. Deze wordt afgesplitst van de Willibrordusparochie en Blockhovepark werd toegevoegd aan de parochie van de H. Joseph te Alkmaar, terwijl reeds in 1946 het zuidelijk gedeelte van de parochie was overgegaan naar het nieuw gestichte Rec toraat van Kapel. Eveneens wordt in 1960 de steeds zo fraai onderhouden "pastoorstuin"tegenover de kerk gelegen, verkocht ten be hoeve van parkeerterrein en de toegang tot "Overkerck", dat op 1 5 Mei 1962 officieel wordt geopend. Kort daarna wordt de kerk, 35 jaren oud, uitwendig geheel onder handen genomen: zij gaat geheel in de steigers voor het herstel van de toren, de ramen, het dak en de voorgevel. In 1965 wordt de Wester- weg verbreed. De hoge muur met twee brede en twee smalle 16

Heylooer Cronyck | 1977 | | pagina 18