12 Fase 1 behelst de uitbreiding in "hoogbouw" en heeft betrek king op dat deel waar zich de tegenwoordige ingang bevindt. Uitvoering vindt plaats door aannemer Y. Kroonenburg te Heiloo in de jaren 1959-1961 In 1963 begint genoemde aan nemer met de 2e fase, te weten dat deel dat de verbinding vormt tussen het raadhuis en de als fase 1 tot stand gekomen uitbreiding. In 1964 vindt de oplevering plaats. Andere, minder ingrijpende wijzigingen, zijn o.a. de ver nieuwing van de inrichting van de raadszaal in 1965-1966 en de wijziging van de hal en trap in 1974. Toch blijkt dit alles niet voldoende te zijn; de gestage uitbreiding van het perso neelsbestand van het gemeentelijk apparaat, inherent aan de groei van het inwonertal, noodzaken tot het vertrek van de afdeling openbare werken uit het raadhuis. Voor hen wordt in 1972 een semi-permanent gebouw geplaatst pal achter het raadhuis. De afdeling sociale zaken was echter al eerder vertrokken en vond in 1971 een (tijdelijk) onderkomen in pen sion "Frisia, van Aostastraat 5. Na de sloop van dit pand is deze afdeling in 1973 gehuisvest in een gebouw, gelijk.aan dat van en naast de afdeling openbare werken. De reconstructie van het kruispunt Kennemerstraatweg- Dokterslaan-Raadhuisweg in 1972-1973 maakt het noodzake lijk, dat ook de voorkant van het raadhuis wijziging ondergaat. Het plantsoentje voor het raadhuis, met daarin de door de burgerij aan Jhr.N.van Foreest aangeboden fontein bij zijn 25jarig ambtsjubileum als burgemeester (geplaatst in 1932) verdwijnt, even als de "opgang" voor het raadhuis met de door de burgerij aangeboden lantaarns als genoemd. Ook het "Groentje" ontkomt niet aan dit lot; het op 6 augustus 1945 onthulde monument voor de gevallenen, ontworpen door archi tect L. Groen uit Heiloo, verdwijnt evenzo. Met de over dracht van het beeld "De man van Vught" van Willem Reyers in 1973, hebben wij voor ons "Groentje" een waardige ver vanger gekregen. Niettemin lijkt het mij zinvol te onderzoe ken in hoeverre het mogelijk is, de genoemde twee gedenk tekens op een of andere wijze te herplaatsen in onze gemeen te. Elke bestemming die in dit verband wordt gevonden is be ter dan de plaats waar ze zich thans bevinden. Uiteraard is hetgeen hier geschreven staat niet volledig; dat is niet erg en was ook niet de bedoeling. De bedoeling was uitsluitend om "even achterom te kijken"Met dank aan het ge meentebestuur voor de inzage van het gemeentearchief. A. A.Veer

Heylooer Cronyck | 1977 | | pagina 14