11 bouw van een conciërgewoning naast het te bouwen raadhuis. Bij de op 31 januari 1927 gehouden openbare aanbesteding blijkt dat de Heilooër aannemer M. van Steeg de goedkoopste inschrijving doet, n.1. ƒ.23.880, Hem wordt het werk ge gund. Het glas-, verf- en behangwerk gaat voor ƒ.1 .343, naar de firma Bakker uit Alkmaar, terwijl Vroom en Drees- mann, eveneens te Alkaar, voor ƒ.1 .440,40 de stoffering op zich neemt. In het boekje: "Kent U ze nog, de Heilooërs"van onze plaatsgenoot de heer Speur, ziet U bij de nr's 3, 4 en 5 een aantal aardige foto's van zowel de bouw als de in gebruik neming van het raadhuis. De plaats voor het nieuwe raadhuis is geen punt van dis cussie geweest; men was het er snel over eens, dat daar voor het terrein van het voormalige T.B .C.verpleeghuis "Huize Overweg", later hotel "De la Promenade" het meest geschikt was. (Zie: "Oude ansichten van Heiloo", blz54, 58-61). De bouw verloopt blijkbaar voorspoedig; reeds op 25 no vember 1927 vindt de officiële opening plaats. Echter niet nadat men met de laatste raadsvergadering van 11 november 1927, toch met enige weemoed afscheid neemt van het "oude raadszaaltje" Onder het oog van talrijke genodigden wor den geschenken aangeboden, o.a. de houten klok boven de raadszaaldeuren door de fam. van Feen de Lille te Alkmaar. Ook de burgerij blijft niet achter en biedt, zij het wat later, op 21 april 1928 2 lantaarns aan, die voor het raadhuis een plaats krijgen. De nu onlangs geplaatste lantaarns geven een goede indruk hoe hun "voorgangers" er hebben uitgezien. Blijkbaar heeft men toch niet de groei van het ambtelijk ap paraat kunnen voorzien, omdat reeds in 1938 een uitbreiding van het raadhuis plaats vindt. Aan de achterkant wordt aan de Oostzijde het onderkomen van het secretariepersoneel vergroot. Ondanks latere uitbreiding is deze ingreep nog duidelijk te herkennen. Pas in de 50er jaren praat men weer over uitbreiding; men denkt er zelfs aan een heel nieuw raadhuis te bouwen, bij voorbeeld in het "gemeentebosje". Zover komt het echter niet. Door architect Treep uit Amsterdam wordt een uitbrei ding op papier gezet, die noodgedwongen door de toen gel dende bestedingsbeperking, in 2 fases wordt gerealiseerd.

Heylooer Cronyck | 1977 | | pagina 13