om het college voorbereidende maatregelen te laten nemen, die moeten leiden tot de bouw van een nieuw raadhuis. Van het oude raadhuis waar men over spreekt, gelegen op de plaats van de tegenwoordige brandweerkazerne, vindt U een aardige foto in het boekje: "Oude ansichten van Heiloo" blz74. Nadat aldus is besloten, ontstaat in de raadsvergadering van 26 januari 1926 een levendige discussie over de vraag of de conciërgewoning al dan niet in het te bouwen raadhuis moet worden ondergebracht; uiteindelijk besluit men dit in een later stadium nog eens aan de orde te stellen. Tevens wordt met 8 tegen 2 stemmen besloten de ontwerptekeningen van een 8tal daartoe aan te zoeken architecten voor het pu bliek ter inzage te leggen. Omdat, volgens het raadslid Van der Vall, bij voorbeeld zonder inzage voor het publiek van het provinciaal wegenplan, de weg naar Amsterdam zeker niet langs onze gemeente was gekomen. Voorwaar, een ijzersterk argument! Overigens zien we dat onze tegenwoordige in spraak en alles wat daar mee samenhangt echt geen novum van deze tijd is In enkele daarop volgende raadsvergaderingen wordt uitvoe rig van gedachten gewisseld over vragen als de keuze van de architect, of aan deze architect een maximumprijs moet wor den "mee gegeven", of het een gebouw van 1 of 2 verdiepin gen moet worden e.d. Uit de raadsnotulen blijkt zeer duide lijk, dat de raadsleden zich emotioneel sterk bij de zaak be trokken voelden en zich welhaast tot in details daarvan ver diepten. Uiteindelijk kiest men voor een gebouw van 2 verdie- pingexi, te ontwerpen door architect D. Saai Czn. te Alkmaar en wordt een crediet van ƒ.35.000,voor de bouw en inrich ting gevoteerd. Naderhand komt het college in de raadsvergadering van 26 januari 1927 met een voorstel voor een aanvullend crediet van ƒ.500, nodig voor het bouwen van 2 cellen onder het gemeentehuis. Het argument is, dat weliswaar onder de to ren van de (witte) kerk met de kermis een dronken man kan worden opgeborgen, maar dat dit met de winterdag (alweer koudeperikelen) niet gaat. De gemeente moet dan op eigen kosten op transport naar Alkmaar met het risico dat ze daar vol zitten! In de raadsvergadering van 27 juni 1927 wordt nog een crediet van ƒ.4.700,beschikbaar gesteld voor de 10

Heylooer Cronyck | 1977 | | pagina 12