het leen Het Hontsbosch, waaruit kan worden geconcludeerd, dat ook Ter Coulster een leen was van de abdij. Dan vinden we als leen twee tienden benoorden de Oude Burgerlaan naast de tienden van de Pastoor van Heiloo tussen de Heilooer kerk en de Burglaan. De Oude Burgerlaan of Oudburgerlaan was de scheiding tussen Heiloo en Oesdom en lag op de plaats van de huidige Stationsweg. Tenslotte is er nog als leen een tiende bij Heiloo, aan de overzijde van de Ee of de Die. Voor een goed begrip zij nog opgemerkt, dat er oudtijds geen directe verbinding bestond tussen Egmond en Heiloo, zo wel de Vennewatersweg als de Zeeweg bestonden niet; men moest via Oesdom en de Zanddijk van Heiloo naar Egmond Bin nen. HET RAADHUIS Dit jaar telt de gemeente Heiloo 2 jubilarissen, n.1. de Sint Willibrorduskerk aan de Westerweg en het raadhuis aan (hoe kan het anders) de Raadhuisweg. Beide gebouwen zijn in 1927 tot stand gekomen, zodat ze dit jaar exact 50 jaar bestaan. Op zich zelf geen wereldschokkende gebeurtenis, maar wel aardig om even bij stil te staan en dan met name bij de bouw van het raadhuis Officieel begint het met de raadsvergadering van 26 novem ber 1925, waarin het college van burgemeester en wethouders het nodig oordeelt, stappen te ondernemen om tot het bouwen van een nieuw raadhuis te komen. In deze vergadering wordt een opsomming gegeven van de gebreken van het oude raadhuis: het is uiterlijk een bouwval, er is behoefte aan een brandvrije kluis voor het archief, er is geen wachtkamer voor het publiek, de gang die alszodanig dienst doet heeft in de winter zijn bezwa ren, de burgemeesterskamer voldoet niet aan de eisen, de se cretariskamer is meer geschikt voor een Mulo-leerling dan vooi de 1e gemeentedienaar, de secretarie kenmerkt zich niet als een rustig bureau waar publiek behoorlijk kan worden ontvan gen en te woord gestaan, de conciërgewoning is een zonloze kamer met een keukentje, de raadzaal is om niet verder over te praten, kortom elke cent aan deze bouwval besteed is wegge gooid geld, aldus het college. Men vraagt de gemeenteraad ƒ.100,beschikbaar te stellen

Heylooer Cronyck | 1977 | | pagina 11