Hij heeft mede aan de wieg gestaan van de Vereniging "Oud Heiloo" en heeft gedurende de oprichtingsperiode als bestuurslid zijn kennis en enthousiasme ingezet. Ook van hem hebben wij node afscheid genomen, die wij erkentelijk zijn voor wat hij voor de vereniging heeft gedaan. W.A. EEN KORTE TERUGBLIK OP HET JAAR 1976. In het afgelopen jaar groeide het ledenbestand van 85 naar welgeteld 156 leden per 1 januari 1977. Mogen we uit deze vermeerdering - bijna een verdubbeling - opma ken, dat de vereniging aanspreekt bij de Heilooers (en oud-Heilooers, want ook dezen tellen we in onze gelederen)? Dan, op Donderdag 19 februari is de eerste avond geor ganiseerd met als spreker Pater J. Hof van de Abdij van Egmond. Hij sprak over de Abdij, speciaal in verhouding tot Heiloo; de lezing illustreerde hij met lichtbeelden. De tweede bijeenkomst wordt gehouden op Dinsdag 19 October - evenals de eerste in de vergaderzaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Na het huishoudelijk gedeelte, waarbij onder andere een nieuwe voorzitter wordt gekozen, vertoont de Heer Jensch enkele films, voor de pauze fragmenten van het Heiloo van jaren her, na de pauze voornamelijk over de bouw van 't Winkel centrum 't Loo. We hebben het afgelopen jaar de Heylooer Cronyck ten doop gehouden, waarvan de eerste aflevering nog slechts twaalf pagina's telde (met veel wit), de tweede reeds zes tien. Ook hier zit groei in! Onder leiding van de reeds genoemde Pater Hof is een excursie georganiseerd naar het museum van de Abdij van Egmond, de Adelbertusakker te Egmond Binnen, en het Slot met de Slotkapel aan Egmond aan de Hoef. Aangezien de eerste maal (op Zaterdag 1 5 mei) de belangstelling groot was, 25 man, is een tweede excursie gehouden op Zaterdag 9 oktober, die nog acht belangstellenden heeft getrokken. Tenslotte moet nog melding gemaakt worden van de uitgave 2

Heylooer Cronyck | 1977 | | pagina 4