HEYLOOERCRONYCK Uitgave van de Vereniging "Oud Heiloo" 1e Jaargang nummer 2 - Oktober 1 976 Uitnodiging Op dinsdag 19 oktober om 20.00 uur wordt een algemene vergadering gehouden in de vergaderzaal van de Gereformeer de Kerk, Noordergeeststraat 9. Agenda: 1 Opening 2 Notulen van de vorige vergadering 1 Begroting 4 Keuze voorzitter 5 Heylooer Cronyck 6 Prent 7 Rondvraag Hierna zal de heer Jensch een lezing houden geillustreerd met lichtbeelden EXCURSIE Op zaterdag 15 mei 1976 hield onze vereniging een excursie naar de Abdij van Egmond, de Sint Adelbertsput en de ruines van het Slot op de Hoef. In de kapittelzaal van de Abdij werd het gezelschap begroet door de excursie leiderpater J. Hof, die in het kort de geschie denis van de Abdij uiteenzette en een toelichting gaf op de in deze zaal ingerichte kleine tentoonstelling van voorwerpen die op het terrein van dit klooster zijn opgegraven. Hierna begaf men zich naar de in de duinen gelegen Sint Adel bertsput. Deze put, ontstaan in het graf van Sint Adelbert, nadat het lichaam van deze metgezel van Sint Willibrord, was overgebracht naar de Abdij, ligt binnen de muren van het kerkje, dat aldaar heeft gestaan en waarvan de fundamenten nog aanwezig zijn. Tot slot werd een bezoek gebracht aan de ruines van het Slot op de Hoef en aan het kerkje met zijn prachtige gebrandschil derde ramen. Ook hier een deskundige uiteenzetting van Pater Hof, die zijn gehoor op een bijzonder prettige wijze weet te boeien. Al met al een zeer geslaagde excursie. 1

Heylooer Cronyck | 1976 | | pagina 3