2 Uitnodiging Op Donderdag 19 Februari a.s. wordt wederom voor de leden van de Vereniging "Oud Heiloo" - en andere belangstellenden - een lezing gehouden. Onderwerp zal zijn "De Abdij van Egmond, speciaal in verhouding tot Heiloo". Deze lezing zal worden gehouden door Pater J. Hof, uit Egmond, schrijver van het monumentale werk "De Abdij van Egmond". De lezing zal worden geillustreerd met lichtbeelden. Zij zal gehouden worden in de vergaderzaal van de Gereformeerde Kerk, aan de Noordergeeststraat 9, en beginnen om 20.00 uur. Wij hopen U alsdan in grote getale te mogen verwelkomen. Verslag Van de Algemene Vergadering van de Vereniging Oud Heiloo, gehouden op Woensdag 8 October 1975, om 20.00 uur in het Open Huis te Heiloo. Om 20.00 uur worden de aanwezigen welkom geheten door de Heer Oostendorp, die deze avond als voorzitter zal optreden. Hij deelt mede, dat de Heer De Wit als voorzitter heeft moeten bedanken wegens drukke werkzaamheden, en dankt hem vanaf deze plaats voor hetgeen hij voor de vereniging heeft gedaan. Thans zal de Heer Oostendorp voorlopig het voorzitterschap op zich nemen; in een volgende vergadering zal een nieuwe voorzitter door de vergadering moeten worden benoemd. Wat betreft de kascommissie wordt voorgesteld, dat deze de financiële affaire van 1974 en 1975 tegelijk afhandelt en verslag zal uitbrengen in de vergadering van Februari 1976. Hiermede gaat de vergadering accoord. Vervolgens wordt medegedeeld, dat de Heren Veer en Admiraal aftreden als bestuursleden en herkiesbaar zijn. Bij acclamatie worden zij wederom gekozen. Dan deelt de voorzitter mede, dat na het officiële gedeelte een lezing zal worden gehouden door Rector Bertrand over Kapel. Voor belangstellenden is gratis een boekje verkrijgbaar "Het herstel van een oude devotie", door Rector Bertrand aan de leden van de vereniging ter beschikking gesteld. Bij de rondvraag wordt gevraagd, welke de plannen zijn van de vereniging. In Februari 1976 staat op het programma een lezing door Pater Hof uit Egmond over de Abdij en Heiloo; in September 1976 zal een film over Heiloo worden vertoond door de Heer Jensch. Er wordt gevraagd, of er nog eens een lezing kan worden gehouden over de straatnamen in Heiloo. Dit kan te zijner tijd overwogen worden. Ook een tentoonstelling van ansichtkaarten behoort tot de mogelijkheden. Er verschijnen regelmatig publicaties over oude zaken betreffende Heiloo. Kunnen deze in een boekje gepubliceerd worden Van meerdere zijden wordt om publicaties of iets dergelijks gevraagd. Geantwoord wordt, dat de oplage noodzakelijkerwijs vrij klein, moet zijn; boekjes zouden dan zeer duur worden. Wel is een serie monografieën te overwegen. Overigens kan dit niet alleen door de vereniging geschieden: daarvoor zou subsidie moeten worden verleend. Een vergelijking met het Alkmaars

Heylooer Cronyck | 1976 | | pagina 4