1 HEYLOOER CRONYCK Uitgave van de Vereniging "Oud Heiloo" le Jaargang nummer 1 - Februari 1976 Ten geleide Hierbij bieden wij U de eerste uitgave aan van de "Heylooer Cronyck". Deze bedoelt een contact-orgaan te zijn tussen de leden onderling, en het bestuur en de leden. Wij stellen ons voor, dit blad ten minste twee maal per jaar te laten uitkomen. Of we dit voornemen ten uitvoer kunnen brengen, en of we U wellicht meer malen per jaar een dergelijke aflevering kunnen bieden, hangt voor een groot deel ook van U, leden van de Vereniging Oud Heiloo, af. Het is immers voor het bestuur alleen niet mogelijk, om telkens het blad in zijn geheel te vullen. Eenieder kan dan ook in deze periodiek zijn pennevruchten kwijt - als het maar over Heiloo (en naaste omgeving) gaat. En al heet de Vereniging dan "Oud Heiloo", het hoeft niet eens speciaal over oud Heiloo te gaan: immers, over vijftig jaar is het heden ook geschiedenis geworden. Er zal naar worden gestreefd, een gevarieerd blad te brengen. Zo vindt U in dit nummer allereerst een uitnodiging voor een lezing in Februari. Dan treft U aan een kort zakelijk verslag van de laatste vergadering en een financieel overzicht; daarna een artikel over de fysische gesteldheid van Heiloo. Tenslotte de eerste aflevering van de serie "Rondom de Witte Kerk". Dit eerste nummer is ook voor ons een tasten naar een juiste vormgeving, een proberen om U met een beperkt budget iets aanvaardbaars voor te leggen. Gaarne verwachten wij dan ook Uw op- en aanmerkingen, Uw critiek en Uw suggesties, maar vooral Uw eigen bijdragen.

Heylooer Cronyck | 1976 | | pagina 3