Aanvankelijk had men de naam 'Limmensblond' in gedachten, maar toen duidelijk werd welk repertoire gezongen werd, is de naam 'Heeren Zeventien' gekozen en noemde het koor zich sindsdien een 'shantykoor'. (De Heren XVII was een wisselend college. Het bestond uit zeventien bewindhebbers, waaraan de naam van het college ontleend is en afkomstig uit de vier VOC-afdelingen.) Al bijna 18 jaar is deze formule overeind gebleven en wordt er om de twee weken enthousiast gerepeteerd. Het koor beschikt inmiddels over een repertoire van ruim 70 nummers in de Nederlandse en Engelse taal, waarin, sinds 2017, ook een aantal kerstnummers is toegevoegd. Met het koor en dit repertoire wordt er in de regio gemiddeld 10 a 12 keer per jaar een optreden verzorgd. Ja, waar zingt het koor dan zoal Een bijna regionaal bekend geworden optreden is de dinsdagmiddag van de kermis in Akersloot, waar we voor de bewoners van Strammerzoom een gezellige middag brengen met luisterliedjes en meezingers. Het enthousiasme van het publiek lijkt elk jaar wel groter te worden, waarbij ook familieleden van de bewoners luidkeels meezingen. Speciaal voor deze gelegenheid beschikken we over een stapel meezingboekjes. Dan zijn er de woonzorgcentra in de regio, met name die van de VIVA-zorggroep, die ons graag zien komen. Op feesten en partijen, meestal van oudere gezelschappen, doen we het goed. Prachtige momenten zijn de optredens op de scheepswerf van Gouwerok, onze sponsor, in Aalsmeer. Dat is de locatie waar je als shantykoor niet genoeg kunt zijn. We hebben ook de feestjes van onze leden en/of familie, waar wij en soms ook de dames, onze grootste fans, altijd zeer welkom zijn. Elk jaar op de zaterdag voor Vaderdag laten we ons horen in de hal van het winkelcentrum Europlein in Heemskerk. Dit optreden wordt van tevoren in het lokale reclameblaadje aangekondigd. Bij Sail Amsterdam hebben we verschillende optredens verzorgd, op een sloep van de familie Timmer, op het 98 terras van de Technische Unie in Zaandam en op de Pre Sail in IJmuiden. Helaas wordt dit evenement maar om de 5 jaar gehouden. Het is voor een verslaglegging van dit koor onvermijdelijk om namen te noemen, met daarbij het risico dat er mensen vergeten gaan worden. Toch ontkom ik er niet aan een aantal te noemen. De muzikale inspirator en muzikale duizendpoot van het eerste uur is Henk Kers sens geweest, die tot januari 2017 de kar voortvarend heeft getrokken. Ik wil ook in volgorde de voorzitters noemen, die vanaf de oprichting allemaal op hun eigen wijze het koor in het spoor hebben gehouden. Bij de oprichting in 2002 was dat Ton Baltus, vervolgens Piet van der Steen, Adrie Mooij, Dick Krom en de huidige voorzitter Sjors Veldt. Waar staat het koor nu? Het koor in 2019 In het jaar 2016 heeft een 7-tal leden van het eerste uur aangegeven dat zij per januari 2017 het koor zou gaan verlaten. We hebben dat afscheid op gepaste wijze 'gevierd' en de vertrekkende leden een uniek aandenken meegegeven. Hun vertrek was een hele aderlating, omdat daarmee evenzo veel vacatures ontstonden: die van de muzikale leiding, twee muzikanten en de voorzitter. Ook moest de oefenlocatie worden opgezegd. In het jaar 2017 en de daarop volgende jaren is het koor echter weer op sterkte gekomen. Het bestuur heeft i.o.m. de koorleden vervolgens besloten een repetitor aan te trekken die op de oefenavonden onze muzikale kwaliteiten op een hoger plan brengt. Bij belangrijke optredens dirigeert hij het koor, maar we proberen zoveel mogelijk op eigen kracht onze nummers en de gezelligheid te brengen. Wij beschikken nu over twee muzikanten, zes tenoren, acht baritons en zes fraaie

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 99