eeren JEL 'waterman' dat paste bij 'de meer'. Daarom werd jarenlang als afsluiter 'Aquarius' van de musical 'Hair' gezongen en zijn de clubkleuren van het koor zwart of wit met aquablauw. Het Aquariuskoor bij het 25-jarig jubileum in 2015 Anneke Stolk was tijdelijk dirigent, totdat Nina de Wijs uit Heiloo bereid gevonden werd om deze taak op zich te nemen. Daarna werd Renee Swart meer dan 20 jaar dirigent. Hij doet dat met veel enthousiasme. Gelukkig is er ook een invaller, Marja Buur-Krom. Voor de muziek zorgde enkele jaren Marijtje de Wit, daarna Helma Veldt, Ester Krom en ook Ben Jansen uit Krommenie. Voor meer muziek zorgden Robin Bron, gitaar, Wido Roorda, drums, en Pierre Pennekamp, gitaar. Met bijzondere gelegenheden kwamen ook Ron Verduyn, Robert v. d. Eng, Bertus Boots, Gonnie Molenaar, Jan Verduin en vele anderen in actie. Ook kwamen er solisten naar voren in de loop van de jaren: Marja Buur, Margreth Graas, Ineke v. d. Eng, Marianne Hogeterp, Margriet Velzeboer, Rob Dekker en Renee Swart. Er is een Kerst-cd gemaakt met allerlei koren uit de omtrek, waar 2 liedjes opstaan die door Aquarius gezongen zijn, o.a. het speciaal daarvoor geschreven nummer 'Dit is Kerstmis', dat nog steeds gezongen wordt. Het Aquariuskoor tijdens de jaarmarkt van 2016 Het koor zingt niet alleen in de kerk bij kerkelijke vieringen, maar heeft in de loop van de tijd ook veel ervaring opgedaan met musicalvoorstellingen. Bij het 25-jarig jubileum, gevierd op 17-18 april 2015 heette de musical 'Grootse plannen in Akersloot'. De musical kwam tot stand door de musicalwerkgroep, bestaande uit Rob Dekker, Ineke v. d. Eng, Marja Buur, tekstschrijver Paul van der Maden en muzikale leiding Renee Swart en Marja Buur. Het thema was van Akersloot een openluchtmuseumdorp te maken. Deze jubileummusical was de eerste. Daarna heeft Aquarius in 2017 'De Passion' opgevoerd. Deze musical is geschreven en geregisseerd door Corrie Kerssens, een lid van ons koor. Er kwam veel publiek op af. Daarna is het koor meteen doorgegaan met het instuderen van de volgende musical van haar, 'Maria en Jozef 2.0' (2018). Er waren 3 uitvoeringen, ook weer in de St. Jacobuskerk. In 2020 is begonnen met het instuderen van de liedjes voor de volgende musical, een nieuwe versie 'De Passion' door Corrie Kerssens. Door het Coronavirus gingen de repetities op een andere manier toch door, met behulp van moderne technieken Hennie Bakker 101. Shantykoor Heeren Zeventien Heeren Zeventien, een mannenkoor, ontstaan uit een idee in de familiesfeer, na bijna 18 jaar nog steeds springlevend. De grondleggers van dit koor, opgericht in februari 2002, Henk Kerssens en Ton Baltus, zijn voortvarend aan de slag gegaan om het koor vorm te geven. Van die vormgeving is in het dossier veel terug te vinden, zoals een brief van twee van de oprichters waarin wordt bepleit een koor te zijn waarin met plezier wordt gezongen. Er wordt een bestuursvorm gekozen en ook worden diverse functies benoemd en ingevuld. Een koor met ruimte voor solisten die met spontaniteit het nummer willen zingen. De muzikale kwaliteit is van ondergeschikt belang, maar moet wel goed genoeg zijn om er met plezier naar te luisteren. 97

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 98