Jongerenkoor-festival 1979 teEgmondaandeHoef 99. Jongerenkoor van de Sint Jacobuskerk Het jongerenkoor van de katholieke kerk is waarschijn lijk rond 1968 opgestart. De eerste jaren zong het koor nog in de 'oude' kerk en de houten noodkerk. Vanaf 1972 was het huidige kerkgebouw de thuisbasis van het koor. Het is niet bekend wanneer het koor gestopt is, maar dit zal waarschijnlijk begin jaren 80 geweest zijn. Het koor repeteerde één avond in de week en verzorgde de muziek bij de eucharistievieringen op de zaterdagavond. Deze vieringen werden in die tijd ook wel 'beatmissen' genoemd. Het koor stond onder leiding van Ben Mijnders (die zich ook verdienstelijk maakte bij het jongenskoor en het heren- en het dameskoor van de parochie), de instrumentale begeleiding werd verzorgd door Reini van der Eng (keyboard), Wido Roorda (drumstel) en Jan Verduin en Sjaak van Baar (gitaar). Het jongerenkoor, waarschijnlijk halverwege de jaren 70, met o.a. Ruud van Vliet, Liesbeth Leijen, van Sikkelerus, Greetje Smit, Donald Schrier, Marjan Broersen, Cor Sander, Clemens Krom, Jolanda Molenaar, Marie-Jose Fatels, Wijnand Krom, Margret Buter, Yvonne Pepping, Dorethea Schoon, Ellen Bol, Yvonne Visker en koorleider Ben Mijnders fluisterde hij altijd in je oor: "Een grote slok nemen!" De teksten van de liedjes, die door het koor gezongen werden, hadden een religieuze inslag. De melodieën waren meestal afkomstig van bekende popliedjes uit die tijd. De liederen waren vaak landelijk bekend, soms waren ze afkomstig van andere jongerenkoren uit de regio. Ook kwam het voor dat de liedjes geschreven waren door een van de leden van het koor. Vanaf 1973 zong het koor ook Engelstalige nummers, zoals Could we start again, please? en I don't know how tot love him (solo door Marja Krom) uit de populaire film Jesus Christ Superstar. Artikel uit Contact met de Egmonden, 6 maart 1979 Eind jaren 70 werkte het koor ook regelmatig mee aan diverse festivals voor jongerenkoren in de regio. Het zou best eens zo kunnen zijn dat het festival van 1979 in Egmond aan den Hoef het laatste festival was, waaraan het koor meedeed. Gerard Krom Gzn. 100. Aquariuskoor Vanuit het koor werd voor elke dienst een werkgroep gevormd, die samen met kapelaan Karregat (kapelaan in Akersloot van 1967 tot 1982) de vieringen voorbereidde en de kapelaan assisteerde tijdens de vieringen bij het oplezen van de gebeden, het evangelie, de misintenties, enz. Na de offerande werden ook altijd enkele leden van de werkgroep door de kapelaan uitgenodigd om rond het altaar te komen staan om samen met hem in twee gedaanten ter communie te gaan. De kapelaan was blijkbaar geen grote liefhebber van wijn. Hij was er altijd huiverig voor dat er voor hem (hij moest als laatste de beker helemaal leegdrinken) teveel wijn overbleef. Als je aan de beurt was om uit de beker te drinken, 96 Het Aquariuskoor is in oktober 1990 opgericht door Ria Stuifbergen en Emma Roorda. Ook pastor Gonnie Boomars speelde daarbij een belangrijke rol. Zij daagde de beide dames uit om binnen 1 week 15 mensen bij elkaar te krijgen en dan met Kerst te zingen. Binnen 1 week hadden ze 19 mensenen met Kerst zongen er 30 zangers en zangeressen o.l.v. Anneke Stolk en muzikale begeleiding van Marijtje de Wit en Wido Roorda. Helaas klonk het 'Stille Nacht' heel vals en heeft Anneke dat 2 keer afgeslagen, maar een nieuw enthousiast koor was geboren! De naam 'Aquarius' is bedacht door Cor Sander, die ook jaren voorzitter is geweest. 'Aquarius' betekent Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert het Jonge renkoor uit i-vgmdfltf aan de Hoef een fevthiii. De bedoeling mui dit gebeuren is wat onderling knnlakt te krijgen mei dc koren uit de om trek* Aan dit festhal werken mee de koren uil Alkmaar (i'iu% Xh Ztlld-Schermer, Ifciloo (Mogojokoh I.Kmmcn, Akers loo i en Egmond aan dc Hoef. Het repertoire voor dra» dug ge kozen, tul nlel atuivtr religieus rijn. kwIdi teder koor de kmu krijgt ook andere liederen dan ik gebruikelijke ten gehore te brengen en daarmee het publiek te airtiieirn. Dc toegang is gralii vivdc taal tl vanaf 12,45 uur doorlopend geopend, We hopen, d»t hei voor Iedereen een gezellige en in mtuikanl opxichi vruchtbare middag ral worden Tol zicm op 2i juni at in hel dorpchuls te Egmont) aan de Hoef

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 97