Op een zaterdagavond in november 1971 hadden wij echt een grootse feestavond omdat wij iets te vieren hadden: het 5-jarig bestaan van Drumband Akersloot. Wat ik ook leuk vond was het ophalen van donateursgeld: 2,50 per jaar. Het was dan ook de bedoeling om nieuwe donateursleden te werven. Dat vond ik het leukste, vooral als dat lukte. Het gebeurde ook wel eens dat wij op zondagmiddag repeteerden in de sporthal samen met Trompetterkorps Heiloo. Vanaf de jaren zeventig namen we afscheid van de repetities in de voormalige kleuterschool en repeteerden wij in het nieuwe Dorpshuis aan het Mendelsohnplein. In 1972 gingen we met Pinksteren een paar dagen naar Ertvelde (België) waar wij werden ondergebracht in gastgezinnen. Ook kregen we niet lang daarna nieuwe uniformen: witte jurkjes met donkerrood en een beige hoed met donkerrode veer. In 1973 ben ik met de drumband gestopt. In 1979 kwam ik terug. Er was veel veranderd. De meisjesdrumband was veranderd in een gemengde band en de bestuursleden waren toen: Henk Frinking, voorzitter, Harry Krouwels, penningmeester, Nico Dekker, secretaris, en de algemene bestuursleden Henk Jak en Piet Blommaert, waar je erg mee kon lachen. Ik ging dit keer de trompet bespelen en Cees Comans, een zeer vriendelijke persoon, was de instructeur en Peter Zoon gaf bijles. In 1980 verliet Henk Frinking de drumband. Harry Krouwels nam het voorzitterschap over en ik werd de nieuwe penningmeesteresse, die aardig op de centen zat. Niet lang daarna kregen we nieuwe uniformen en instrumenten, waarvoor we subsidie kregen van de gemeente. De majorettes een oranje jurkje met goudglitter en de andere leden een donkerbruine broek en beige jas met het Akerslootse wapenembleem erin verwerkt. De tambour-maitre was Marion Buur. Als dank voor dit alles zorgden wij voor een verrassing voor burgemeester de Sonnaville: een allereerste optreden in het nieuwe uniform met de nieuwe instrumenten in het nieuwe gebouw van de Gemeentewerken aan de Boschweg, die door de burgemeester geopend zou worden. Wij werden allemaal verzocht om een uur eerder te komen, en we stonden allemaal keurig in het gelid, en zodra burgemeester de Sonnaville binnenkwam, niet wetende dat wij er stonden, begonnen wij te spelen. Nooit zal ik zijn verbaasde gezicht vergeten. Ook gingen wij eens een weekend naar Paderborn (Duitsland). Mijn laatste optreden in uniform was op 19 september 1982 tijdens het huwelijk van Peter Zoon en Nella Verduin. Als bestuurslid liep ik voor het laatst achter de Drumband aan tijdens de intocht van Sint Nicolaas op 21 november 1982. Eind november was er bestuursvergadering en droeg ik tijdelijk het penningmeesterschap over aan Harry Krouwels. In februari 1983 werd de Drumband opgeheven. Karin Godijn-Kerssens 98. Zangvereniging Juliana In de Alkmaarsche Courant van 7 februari 1910 kunnen we lezen dat zangvereniging Juliana, onder leiding van den heer R. de Boer, haar eerste uitvoering gaf in het café van de heer Kuitwaard. Volgens de journalist vielen de zangnummers "zeer in den smaak". Na afloop van het concert hield burgemeester Hennes een toespraak. Hij sprak daarbij de wens uit dat de burgers van Akersloot nog menigmaal "een dergelijken genotvollen avond" ten deel zou mogen vallen. Tenslotte werd nog vermeld dat "het een genot was, dat het publiek, gelijk verzocht was, niet rookte, hetgeen op prijs gesteld moet worden". 18 dagen later kunnen we in dezelfde krant lezen dat zangvereniging Juliana in het café van de heer Klop (De Woude) een goed geslaagde uitvoering gaf, waarna een gezellig bal de avond afsloot. UIT DE WOUfXE, kiji.lc ilfliifcvvLeniging Juliana van ■Ai^raloot, in het van dun Jiet'r Klop eenu ULlvuv riflg, welkt guei gesimigd mag hiaten. Lte MJigmim- mEirs ün du Yuonlrachteu vielen jeer in étö smaak van k&L publiek. £Nü gezellig bal boateut dun avond. Bericht uit de Alkmaarsche Courant van 25 februari 1910 Het laatste krantenbericht over zangvereniging Juliana staat in de Alkmaarsche Courant van 2 mei 1910. In dit bericht lezen we dat Juliana de zaterdagavond daarvoor in samenwerking met harmoniegezelschap De Vooruitgang een uitvoering had verzorgd. De laatste alinea van het artikel luidde als volgt: "Beide vereenigingen kweten zich uitnemend van hun taak en oogstten met de verschillende nummers veel bijval. Een woord van lof past zeer zeker den beiden wakkeren directeuren resp. de heeren de Boer alhier en Otto te Alkmaar, voor de wijze waarop zij in zoo korten tijd hunne gezelschappen tot zulk een hoogte wisten op te voeren. Een gehouden collecte enz. (t.b.v. Kinder Vacantiekolonies, GK) bracht ruim 30 gulden op." Ondanks het feit dat de zangvereniging in korte tijd tot grote hoogte was uitgegroeid, wordt na de derde uitvoering niets meer vernomen van Juliana. Gerard Krom Gzn. 95

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 96