Eerste o Drumband Akersloot drumband zich op vrijdagavond in zaal Verduin voor het eerst aan de Akersloter bevolking zal presenteren. Spoedig daarna volgde ook het eerste optreden in de buitenlucht. In het NHD van 2 mei stond dat het hoogtepunt van Koninginnedag 1967 de grote optocht was. "Voorafgegaan door de in gala gestoken nieuwe drumband trok een bonte stoet door de straten van vlaggend Akersloot." In januari 1968 organiseerde de drumband een bliksemloterij. De baten zouden worden besteed aan de aanschaf van nieuwe uniformen. Toen de drumband op Koninginnedag 1968 opnieuw door het dorp paradeerde, waren de tamboerettes allen voorzien van een prachtige rood-wit gekleurde kostuums en fraaie kolbakken. In de jaren die volgden was de drumband niet meer weg te denken bij diverse evenementen binnen en buiten het dorp. De band verzorgde optredens bij bruiloftsfeesten, de avondvierdaagse, Koninginnedag, Bevrijdingsdag, de intocht van Sint Nicolaas, enzovoorts. Ook deed de band mee aan concoursen binnen en buiten de regio, waar opvallend vaak mooie prijzen binnengesleept werden. Aan het einde van de jaren zeventig maakte de drumband een lastige periode door. Het ledenaantal nam flink af en ook was er behoefte aan nieuwe uniformen en instrumenten, zoals trommels, trompetten en trombones. Een drastische reorganisatie was noodzakelijk. In januari 1979 wendde de drumband zich tot de gemeente met het verzoek tot financiële steun. In maart 1980 zegde de gemeente een bedrag van 15.000,- toe. Men stelde echter wel als voorwaarde dat de vereniging zelf ook diverse initiatieven zou gaan ondernemen om extra gelden binnen te halen. Nu was de vereniging daar al mee begonnen. Om een begin te maken met een 'pakkenpot' werden er in het najaar van 1979 trimlopen georganiseerd. Ook volgden er een chrysantenactie, een actie om meer donateurs binnen te halen en er werd een bijdrage van het Anjerfonds binnengehaald. In mei 1981 stond in De Uitkijkpost dat het goed ging met Drumband Akersloot. Men gaf aan trots te zijn op de instrumenten en de nieuwe uniformen. Daarna werd het echter stil rondom de drumband. Tot augustus 1983. Toen stond er in De Uitkijkpost nog één keer iets over de drumband: "De handbalvereniging Meervogels in Akersloot gaat voortaan de welbekende trim- polderlopen organiseren. Deze polderlopen zijn bij de trimmers goed bekend. Maar de drumband die dit alles voorheen voor elkaar bracht is ter ziele gegaan." Gerard Krom Gzn. Herinneringen aan mijn tijd bij de drumband (door Karin Godijn- Kerssens) De drumband Akersloot is opgericht op maandag 1 november 1966 door de heer Piet de Ruijter, die ook de voorzitter werd. De andere bestuursleden waren Arie Graas, penningmeester/secretaris, en Bep van Santen. In het begin had de drumband alleen trommels en pauken als instrumenten en een vaandel waarop de datum van oprichting stond. Lida de Ruijter bespeelde de grote trom met aan de voorkant een pop in uniform bevestigd en Joke de Ruijter bespeelde de pauk. De tambour-maitres waren Joske Baars en Ans Bakker. De drumband bestond alleen uit meisjes en er was ook een wachtlijst. Niet lang daarna werd de drumband uitgebreid met majorettes, leden die de bazuin speelden en 2 leden (Gré en Lida Leijen) die de lyra (een draagbare xylofoon) bespeelden. Zij liepen elk naast Lida de Ruijter met de grote trom. 93 AKERSLOOT Dg onlangs opge richte drumband in Akersloot zal zich vrijdagavond voor het eerst aan de Akersloter bevolking presenteren. De avond wordt gehouden in zaal Verduin. Medewerking aan deze avond verlenen o a de fam. Aibrink met hun accordeons en de Akersloter beatband „The Magie Strings". ÏÏfliJMBAND [MBAND De drumband in de beginperiode

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 94