Krijgt Akersloot een drumband? Tweede Wereldoorlog was het stil rond de harmonie, maar enkele jaren daarna werd er weer leven in geblazen en werd door nieuwe leden weer geoefend, vaak thuis. De repetities waren altijd in het gymnastieklokaal van de St. Jacobusschool. In 1963 is de harmonie ter ziele gegaan. Een aantal leden stapte over naar de harmonie van Uitgeest. En het vaandel? Daar zijn we nog naar op zoek. Na de ontbinding van harmonie St. Caecilia stapte een aantal leden van de ter ziele gegane harmonie over naar de Uitgeester harmonie. Op dege foto gijn we getuige van een optreden van dege harmonie op 25 oktober 1970 in het Concertgebouw van Amsterdam. Het optreden vond plaats in het kader van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregegelschappen. Voor dit optreden kreeg de harmonie de eerste prijs, een geweldig resultaat natuurlijk. Dit werd mede mogelijk gemaakt door de inbreng van 8 leden van de familie Krom uit Akersloot, nl. Arie Jgn), Niek, Piet, Henk, Arie (Ngn), Ria, Coby en Helma Krom Jan Krom 97. Drumband Akersloot Op 22 september 1966 stond het volgende bericht in het Noordhollands Dagblad: "Krijgt Akersloot een drumband? Akersloot Sinds geruime tijd is men druk bezig met het voorbereidende werk voor een eventueel op te richten drumband in Akersloot Op 28 oktober 1966 stond in dezelfde krant dat de nieuw opgerichte drumband van de gemeente een renteloos voorschot van 2500,- alsmede een fonds perdu (een vorm van subsidie) van het zelfde bedrag zal ontvangen. In december werd bovengenoemd besluit echter weer teruggedraaid, dit doordat het besluit door de Gedeputeerde Staten werd afgewezen. Gelukkig werden de financiële problemen alsnog opgelost. Diverse acties leverden een bedrag van 2000,- op en door een nieuw besluit van de gemeenteraad kwam daar nog eens hetzelfde bedrag bij. Op 8 februari 1967 meldde het NHD dat de onlangs opgerichte 92 AKERSLOOT Sinds geruime tijd is men druk bezig met het voorberei dende werk voor een eventueel op te richten drumband in Akersloot. Uit di verse peilingen onder de mensen blijkt dat hieraan behoefte bestaat, terwijl er momenteel een aantal meisjes lid is van een drumband in Uitgeest. Teneinde de gedachte aan een drum band te kunnen realiseren zijn er metB- jes nodig om-voor tamboerette-te wor den opgeleid. Elk meisje, dat minstens 10 jaar oud is en hiervoor interesse heeft kan, ongeacht geloof of overtui ging, zich hiervoor opgeven. In de voor malige Openbare School vindt vrijdag a.s, om 7 uur de inschrijving plaats. Een voorlopig bestuur, bestaande uit de heren P de Ruyter, C. Schoenmaker en A. Graas zal hier gaarne alle ver dere inlichtingen verstrekken.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 93