f EL K. Harmonie „St. Caecilia", w. t Openbare Uitvoering op HUIS en DUIG 12 «UI, AKERSLOOT, AKERSLOOT. R. IC Harmonie- jX bestond joni R. Kt Hanwotiie- ooi pa „Sk Caecilia" 12*/? jaarh In de eerste jaren gaf de harmonie openbare uitvoeringen in het café van de heer C. Dekker. te AEEHSLQOT, bij den Heer C. l'EHKElt. Aanvang 7 uur. Eutréa 30 ets. Advertentie uit Ons Blad van 2 november 1912 m 9-2-1923: Optreden in de muziektent op het Kerkplein t.g.v. het inhalenvan de nieuwe burgemeester G. van den Heuvel. Van v.l.n.r.: Theo van der Schaaf, Gerrit Otte, Jaap Bosman, Klaas Krijgsman, onbekend, Piet Schuring, Arie Borsjes, Jaap Blokker, Pieter Blokker, Niek Bosman, Klaas Tijmes, Jacob Groot, Jan Tijmes, Gerrit Kuijper Kzn, meester De Boer, Jacob Blokker en Jaap Roemer. Gerard Krom Gzn. 96. Harmonie Sint Caecilia Een ander levensteken van de harmonie is van 22 maart 1920. Op deze dag stuurde opa Jan Krom, als secretaris van de harmonie, namens het bestuur aan het Edelachtbaar Gemeentebestuur van Akersloot een brief waarin hij de gemeente bedankt voor de verleende subsidie over 1919. Voor elke gemeente was het in die tijd een must om een harmonie of fanfare binnen zijn grenzen te hebben, wat nodig was om alle feesten en gelegenheden enige luister te geven. R.K. HARMONIE 99St. Cecilia" - Akersloot De r.-k. harmonievereniging Sint Caecilia (soms ook Sint Cecilia genoemd) is opgericht in 1909. Het enige dat we over de oprichting konden terugvinden is een klein berichtje in Ons Blad, het katholieke nieuwsblad voor Noord-Holland, van 4 februari 1922. We lezen daarin dat St. Caecilia "woensdag j.l." (1 augustus 1922) 12% jaar bestond. Als we gaan terugrekenen komen we tot de oprichtingsdatum 1 augustus 1909. Het is mogelijk dat deze datum ook op het 'oude' vaandel van de harmonie staat/stond. Berichtje uit Ons Blad van 4 februari 1922 -» - Brief van het bestuur van St. Caecilia aan het gemeentebestuur van Akersloot, 1920 Dat niet alles even goed ging, vermeldt een krantenbericht uit de Alkmaarsche Courant van 5 juni 1928. We lezen daarin het volgende: "Het muziekcorps Sint Cecilia, voorheen een corps dat nog al vorderingen maakte en enkele prijzen behaalde op concoursen, lijdt door gebrek aan eendrachtige samenwerking een kwijnend bestaan. De animo onder de leden is er niet meer en de repetities worden niet meer gehouden. Voor enkele jaren is het Prot. Harmoniegezelschap "de Vooruitgang" opgeheven, zoodat in deze gemeente geen werkende vereeniging meer bestaat." duet de Sis£iL-&st. -jst. Aï--£'i, si r-A-JlX y o

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 91