Muziek Enthousiaste opvoering van „De Zigeunerbaron" ,,r)o Vooruitgang'' van Akersloot was weer vcet minder. Er word zoo voorzichtig géspeèH dat er hnaat geen toon moor tc voorschijn kwnm, en rythmiach het ook hcri slap. Zondag was bot do laatste dog van den wedstrijd voor harmonie- en fan farekorpsen, uitgeschreven door het Stedelijk Muziekkorps te Alkmaar. In 1981 wordt het stuk Der Zigeunerbaron van Johan Strauss gespeeld. Een groot stuk waarvoor alles uit de kast wordt gehaald. Er zingen maar liefst 40 personen mee, waardoor het podium naast de solisten/spelers soms bomvol stond. Enkele spelers zijn: Jan Schouten, Kitty Broersen, Nel Putter, Jan Lust, Jan Besse en Gerard van Vliet. Er zijn twee speelavonden in De Ooievaar in Uitgeest. De recensies zijn buitengewoon positief. Om voldoende zangtalent op de plank te hebben, worden spelers en speelsters ingevlogen van zustervereniging Bel Canto uit Oostzaan. Krantenkop n.a.v. de opvoering in 1981 Met dank aan Martha Frantsen. Hennie Verduijn en Frans Zonneveld 95. Harmonie De Vooruitgang subsidie van 25,-. - De inkomsten en uitgaven van de vereniging bedroegen jaarlijks ca. 400,-. - "Het verslag van den heer P Blokker omtrent de instrumenten was zeer gunstig, er bleek uit dat op de instrumenten goed gepast werd." - Na het bedanken van de heer R. de Boer als voorzitter werd de heer A. Hopman voorzitter van de vereniging. - Directeur van de harmonie was de heer Otto uit Alkmaar. - De entree bij de te geven uitvoeringen bedroeg 0,50. Balkaartjes kostten 0,20. - In 1913 blijkt de gewenste muziektent gereed te zijn. In juni 1913 kunnen we in de Alkmaarsche Courant lezen dat de eerste uitvoering van het seizoen "in de tent staande in de Kerkbuurt" heeft plaatsgevonden. "Door het ongunstige weer was de belangstelling niet groot. De uitgevoerde muziek werd uitstekend ten gehore gebracht." Er is weinig bekend over hoe het de harmonie in de jaren daarna verging. Gezien de inhoud van een krantenartikel uit het Haarlem's Dagblad van 21 augustus 1922 over een muziekconcours te Alkmaar is het niveau van de harmonie vermoedelijk behoorlijk achteruitgegaan. Operettevereniging Akersloot-Uitgeest MUZIEKCONCOURS TE ALKMAAR Op zaterdag 30 april 1910 gaf harmonie De Vooruitgang haar eerste uitvoering. De kritieken over dit optreden waren veelbelovend. Allen waren het erover eens dat De Vooruitgang in korte tijd een hoog niveau had bereikt. Dat De Vooruitgang een goede start maakte blijkt ook uit het feit dat de harmonievereniging reeds in haar tweede jaar, in 1911, bij de gemeenteraad het verzoek indiende "om op het dorpsplein (Raadhuisplein, GK) een muziektent te mogen bouwen en de daartoe benoodigden grond van de gemeente in bruikleen of erfpacht te kunnen bekomen". In augustus 1911 ging de gemeenteraad, met de stemverhouding van 4 tegen 1, akkoord met het verzoek van De Vooruitgang. Op dinsdag 3 december 1912 vergaderden de leden van "'t Protestantsch Harmoniegezelschap "de Vooruitgang" in het café van den heer K. Kuitwaard". Uit een krantenbericht over deze vergadering komen we de volgende zaken over de harmonie te weten: - De vereniging ontving jaarlijks van de gemeente een Twee fragmenten uit een krantenartikel uit 1922 over een muziekconcours te Alkmaar In 1925 verhoogde de gemeente de subsidie voor de harmonie nog naar 100,-, maar deze geste heeft de muziekvereniging niet kunnen redden. Na 1925 wordt er niets meer over de harmonie vernomen. 89 MAANDAG 9 MAART 1981

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 90