wordt deze actie uitgebreid naar Uitgeest. De actie levert jaarlijks ongeveer 2000,- extra inkomsten op. Andere activiteiten om aan geld te komen zijn: Een fietstocht rond het meer met startkaarten a 2,50 en na afloop een vaantje voor de deelnemers. In 1978 is er een kienavond in café Verduin met na afloop Duo Kok. De entree is 2,50. Begin jaren tachtig wordt er een rommelmarkt in het dorpshuis gehouden. De leden gaan langs de deur om spullen op te halen. Ook wordt er in 1978 opgetreden bij de opening van de Liliade door een tiental leden, "met veel plezier en enthousiasme", zo lezen we, maar ook om de clubkas te spekken. De vereniging werft daarnaast donateurs voor extra inkomsten. Deze krijgen een korting op de toegangsprijs van de optredens. Er wordt, om het programmaboekje te financieren, sponsoring gevonden bij de plaatselijke middenstanders, die adverteren in het programmaboekje. De begroting loopt de laatste jaren op tot boven de 20.000,-. Overzicht van toegangsprijs de operettes, datum, locatie en Enkele hoogtepunten uit het operetteoeuvre van de vereniging Victoria und ihr Husar, 1974 Deze eerste operette wordt uitgevoerd in 1974. De dirigent annex regisseur Hans Mulder heeft een zware taak met deze dubbelrol, maar de operette is een groot succes. Voor veel spelers is het na een jaar oefenen wat onwennig om op het podium te staan. In de krant lezen we dat er maar liefst 50 spelers en/of zangers op het podium staan. De samenwerking met het 'Noord-Hollands Begeleidingsorkest' is prima en de recensies zijn lovend. Burgemeester De Sonnaville is de beschermheer van de vereniging en houdt vooraf een openingswoord voor het talrijke publiek. Die Csardasfürstin, 1976 In 1976 staat de operette Die Csardasfürstin van Emmerich Kalman op de rol, onder leiding van dirigent Tjebbe van der Pal en regie van Henk Kuipers. Enkele citaten uit de recensie: "De grote zaal van De Ooievaar was goed gevuld met vrijwel alleen Akersloter publiek, dat zeer enthousiast de verrichtingen op de bühne bekeek en beluisterde. De hoofdrollen waren over het algemeen in zeer goede handen. Alle namen noemen zou ons wederom te ver voeren, doch een enkele uitzondering zouden we willen maken voor Kitty Broersen die de titelrol vervulde tezamen met de uitstekende zigeunerviolist. Zij beiden lieten ons spel zien en vooral horen dat er zijn mocht zonder de overige spelers en zangers tekort te doen. De gehele cast van ongeveer 50 medewerkers, buiten het orkest om, waarbij een meisjesballet en een kinderkoor hebben ons van het begin tot het eind geboeid. Een amateurvereniging, die een grote productie als deze op de planken brengt, verdient zeker een groot compliment, zeker als men zich realiseert welk een gigantische hoeveelheid werk hieraan vooraf moet zijn gegaan." Der Zigeunerbaron, 1981 Scene uit De Hongaarse bruiloft, 1986 88 Toegangsbewijs uit 1981 Naam operette Jaar Opmerkingen Victoria und ihr Husar maart-april 1974 Eerste operette, zaal De Ooievaar (Uitgeest) Die lustige Witwe feb. 1975 Zaal De Ooievaar met bal na met De Tophitters, entree 7,50 Die Csardasfürstin april 1976 De Ooievaar, entree 8,- Der Graf von Luxemburg maart 1977 3 uitvoeringen in De Ooievaar, entree 8,- Der Vogelhandler april 1978 3 uitvoeringen in De Ooievaar, entree 10,- Der Bettelstudent maart 1979 3 uitvoeringen in De Ooievaar, entree ƒ10,- Gasparone Uitvoering is niet doorgegaan wegens ziekte van de dirigent Der Zigeunerbaron maart 1981 2 uitvoeringen in De Ooievaar, entree 11,- Grafin Marisa maart 1982 2 uitvoeringen in De Ooievaar, entree 11,-, na afloop drive-in show Metropolis Im weissen Rössl maart 1983 2 uitvoeringen in De Ooievaar, entree 12,- Eine Nacht in Venedig maart 1984 2 uitvoeringen in De Ooievaar, entree 12,- La Tzigane maart 1985 De Ooievaar, goede recensies De Hongaarse bruiloft maart 1986 Zaal De Vriendschap (Akersloot) Land van glimlach en diverse musicalnummers 1988 De Vriendschap, entree 12,50 BEWIJS VAN TOEGANG OPERETTEVER ENIG ING - AKERSLOOT UITGEEST voor de „ZIGEUNERBARON Operette van Joh. Strauss. Toegangsprijs f\ 1,® Geldig

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 89