94. Operettevereniging Akersloot - Uitgeest Begin jaren zeventig spelen en zingen diverse talenten uit Akersloot bij de operettevereniging in Heiloo. Zij besluiten om op 1 mei 1973 een eigen vereniging in Akersloot te starten: Operettevereniging Akersloot (O.V.A.). De initiatiefnemers zijn Kitty Broersen, Ina Verduin, Ans Woestenburg, Aloe Bank en dirigent Hans Mulder. Het opvoeren van de eerste operette op 30 maart en 5 april 1974 in zaal De Ooievaar in Uitgeest is een groot succes. Door de vele decorwisselingen in het stuk 'Victoria und ihr Husar' duurt het optreden tot 12.30 uur, maar daarna is er een daverend applaus. Wel is er pech: kort voor het optreden wordt de grimeuse in het ziekenhuis opgenomen, op het laatste moment wordt mevr. Kraayenveld aangetrokken om te schminken. De recensies voor 'Victoria und ihr Husar' zijn lovend, een droomstart voor de nieuwe vereniging. Er zijn uit deze periode fotoboeken, programmaboekjes en krantenknipsels bewaard gebleven. Zo wordt er in 1981 tweemaal per week 's avonds, onder leiding van de heer G. Visser, gerepeteerd in de Johannesschool aan de Buurtweg. De regie is in handen van Henk Kuipers. Er is een aparte ploeg die decorstukken ontwerpt en maakt. Deze bestaat uit: Jaap Verduin, Theo Broersen, Han Verduin en Huib Duin. Voor de vele dameskostuums is er een naaiclubje geformeerd dat iedere woensdagavond bij elkaar komt om kostuums te maken. De herenkostuums worden gehuurd, de pruiken voor de heren worden zelf gemaakt. Er wordt opgetreden in de grote zaal van De Ooievaar te Uitgeest. In de pauze is er een verloting om de kas nog te vullen en na afloop is er bal na. Vanaf 1980 komt de vereniging met een naamswijziging en heet zij officieel: Operettevereniging Akersloot Uitgeest (O.V.A.U.). Soms staan er 60 personen op het toneel. De meesten komen uit Akersloot en Uitgeest, de anderen uit de omliggende gemeenten Castricum, Limmen en Heemskerk. Er is vooral een tekort aan mannelijke spelers en zangers, daarom wordt er dankbaar gebruik gemaakt van mannelijke ondersteuning vanuit de zustervereniging 'Belcanto' uit Oostzaan. Voor de muzikale ondersteuning wordt gebruik gemaakt van het 'Westfrisia's Operette Orkest' of het operetteorkest 'Intermezzo'. In 1981 bestaat het bestuur volledig uit Akersloters, namelijk: voorzitter dhr. C. Al, vicevoorzitter mevr. I. Verduin, penningmeester C. Reijmerink, secretaris mevr. M. Frantsen, bibliothecaresse mevr. E. Heddes en de leden G. v. Vliet en H. Hogervorst. De vereniging timmert vanaf 1973 behoorlijk aan de weg. Er wordt flink geoefend, vele decors worden gebouwd, er wordt kleding gemaakt en gezorgd voor voldoende financiën. Wat wel een probleem blijft, is het tekort aan zangers en mannelijke spelers. Het is een prestatie van formaat wat deze vereniging per jaar op de planken zet. Scene uit Grafin Marisa, 1982 In 1988 krijgt de vereniging nog een nieuwe naam: Musical Operette Vereniging Akersloot - Uitgeest (M.O.V.A.U.). Het spelen van een hele operette is te omvangrijk en musicalliedjes zijn dan populair. De televisie is de grote concurrent, er lijkt minder belangstelling voor de operette. Op het programma van 1988 in De Vriendschap staan een verkorte versie van 'Land van de glimlach' en na de pauze diverse musicalnummers, met in de pauze een grote verloting en bal na. Het is moeilijk voldoende spelers te krijgen en ook de publieke belangstelling wordt minder. In september 1988 wordt er nog wel meegedaan aan het operettekwartet in De Schakel in Heerhugowaard. Dit is echter de laatste activiteit van de vereniging. Door een gebrek aan leden treedt het voltallige bestuur af. De vereniging maakt een hoop kosten. Denk aan de kostuums, zaalhuur, huur repetitieruimte, decors, advertenties en vooral de vergoedingen voor dirigent, orkest en regisseur hakken erin. De gemeente geeft subsidie, maar er worden ook allerlei acties op touw gezet om geld binnen te krijgen. Zo gaat men ieder jaar langs de deur met de verkoop van koeken voor 1,50 per pak of 2 pakken voor 2,50. Vanaf 1979 87 Financiën

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 88