93. Operettevereniging Amicitia Deze katholieke muziek- annex operettevereniging wordt in 1949 opgericht. Amicitia is ook de naam van de godin van de vriendschap. De personen, die vanaf het eerste uur in het bestuur zitten, zijn Jan Baltus en Arie Schoorl. De vereniging timmert direct stevig aan de weg. Dat blijkt wel bij een bezoek in 1949 aan een concours in Haarlem, waar de vereniging een verdienstelijke 2e prijs behaalt. Op een groepsfoto, die die dag genomen wordt, staan ruim 45 personen. Dit geeft wel aan hoe groot het gezelschap dan is. Er worden uitvoeringen gegeven Koorconcert Donderdag 16 April geeft de R.K. zang vereniging Caecilia uit Uitgeest in samen werking met de zangvereniging Amicitia uit Akersloot een koorconcert. Deze uit voering vindt plaats in hotel Baltus te Uit geest en staat onder algehele leiding van de heer Albert Louwe. De heer J. Althof begeleidt op de piano en voorts verlenen medewerking de sopraan mejuffrouw Jeanne van de Winkel en de tenor Cor Smit. Het programma dat de verenigingen gezamenlijk zullen uitvoeren, omvat klas sieke koorwerken, volksliederen en opera- en operettefragmenten. Aankondiging van een concert uit de IJmuider Courant van 14 april 1953 Amicitia tijdens een uitvoering in 1956. Bovenste rij v.l.n.r.: Agaath Schoorl, Trien Putter, Alie Swart, Jopie Poland, Riet Baltus, Karel Schoon, Emmy Kruijenaar, Klaas Renkel, Corrie Leijen, meester Jansen en Han Verduin. Onderste rij v.l.n.r.: Riet v. d. Eng, dirigent Louwe, Paulien Kerssens, Jan Baltus, Truus Swart, Hennie Renkel, Corrie van Duin, Clasien van Diepen, Dora Buur, Jack Kruijenaar en Gerrit Graas. in café De Vriendschap, waarbij groots wordt uitgepakt. In het begin, de periode na de oorlog, is er nog schaarste en worden de kostuums van papier gemaakt. De vele zangers en spelers op het podium worden door de piano begeleid. De vereniging wordt zowel muziek- als operettevereniging Amicitia genoemd. Er wordt gerepeteerd op de maandagavond in de Jacobusschool. Iedere repetitie wordt gestart met een zelf gemaakt (club)lied, dit om de stembanden te trainen. Enige namen van spelers/zangers uit die periode zijn: Huib Duin, Jan Baltus, Siem Broersen, Henk de Goede, Klaas Renkel, Agie Schut, Wil Putter en dirigent Albert Louwe (uit Beverwijk). Fameus is de opvoering van Der Zigeunerbaron met Klaas Renkel als de baron. Tijdens een optreden in Krasnapolsky Amsterdam wordt een prijs 'met lof' behaald. Dat geeft toch wel aan dat het niveau behoorlijk hoog is. De optredens zijn een- of tweemaal per jaar in café De Vriendschap en na afloop is er bal na. In 1965 worden alle activiteiten beëindigd en houdt de vereniging op te bestaan. Amicitia ca. 1960. Bovenste rij v.l.n.r.: dirigent Louwe, Willem Veldt, Annie Mijnders, Riet Buur, Piet Baas, Nel van der Eng, Agaath Buur, Marie Woestenburg, Paul van Ginkel, Jan Baltus, Henk de Goede, Tilly van Sikkelerus, Hein Peperkamp, Jansje van Sikkelerus, Fons Kok, en Middelste rij: Mevr. de Ruiter, Hans Tiebie, en Agatha Schouten. Onderste rij: Fem Tijmes, Dina Leijen, Arie Schoon, Kitty Broersen, Jan de Wildt, Julia Hollenberg en Met dank aan Agie Schut en Wil Putter. Hennie Verduijn en Frans Zonneveld 86

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 87