Deze Bert gaf veel wijze lessen en hij was in het jaar 1976 dan ook de oprichter van de club. Maar ook de mensen van het eerste uur gaven wat aan deze club, namelijk de gezelligheid. En zo groeide deze club uit tot een echte gezellige bridgeclub! Zoals het in de grote wereld ook gaat, ging het ook in ons clubje: er was lief en leed, vrolijkheid en droefenis. Er gingen enkele mensen in onze ogen te vroeg heen uit onze club. De heren Paro, Kolhof en Wim Bader, één van de werkers van het eerste uur, iemand, die de standen toen al bijhield op zijn computer, en toen ook mijn eigen Sophie, die - als bestuurslid - het 'Breggie' (ons 'lijfblad') oprichtte om met deze 'bridge' een brug te kunnen slaan tussen alle leden van onze club. Fijne mensen allemaal, aan wie we een fijne herinnering hebben! En zo zijn er sinds de oprichting in 1976 al weer 23 leden heengegaan, met in maart 2018 als laatste Cees Veth. Het woord bridge is op voorstel van Jan Heijenga (echter een niet-lid!) nu op zijn West-Fries ook de naam geworden van het clubblad, nl. Breggie (West Fries voor bruggetje), brug bridge (in Engels). In het begin verscheen het Breggie regelmatig, ook met leesbare en soms belangrijke informatie over de club en het spel. Nu hebben alle leden op twee na een computer en daarom verschijnt het nu als het nodig is en dan wel digitaal. De twee leden zonder computer krijgen een uitdraai van de printer. En zo kan men in verschillende verslagen in het Breggie lezen hoe het gegaan is: allerlei mooie, maar ook minder leuke gebeurtenissen. Een kleine bloemlezing gaat hierbij: - In de eerste drie jaren werden de uitslagen in een bulletin afgedrukt, en door enkele kinderen rondgebracht. - Het bestuur van het allereerste uur bestond uit Hans de Man, voorzitter, Ton Smit, secretaris, Sjef Braham, penningmeester, Wim Bader en Bert Kors beiden wedstrijdleider en technische commissie. - De scores van de wedstrijden werden, onder het genot van een kopje koffie, door Riet en Gerard Verduin thuis handmatig uitgerekend tot zelfs met cijfers achter de komma! Nu doet Niek Beentjes dat op grandioze wijze met behulp van de computer en collega Jan Toby. - Wij speelden het eerste jaar bij van Weeren in Café 'De Toekomst' en daarna moesten we in allerijl omzien naar een ander onderkomen vanwege de snelle groei van het aantal leden! Helaas is dit verschijnsel nu voorbij. - De heer Siem Sander, vader van de huidige eigenaar Jan, bood vele jaren de club gastvrijheid en gezelligheid mede met ons aller Joke en nu Corrie. - Tijdens de ledenvergaderingen werden er vanaf 1984 al felle discussies gevoerd over het al of niet roken onder het bridgen! - Vele jubilea zijn er gevierd op verschillende plaatsen, zo bijv. aan de overkant van 'de' Meer, maar ook eens in een weekend naar Loenen/Veluwe met hotelovernachting! De viering van het 40-jarigjubileum van BC Akersloot Ook hebben we paas-, paling- en zelfs hutspotdrives(wedstrijden) gekend! De wedstrijdavond in Akersloot is gewoon een 'lekker avondje bridgen'! Eigenlijk is dit artikeltje ook een 'Breggie', namelijk door middel van deze 'brug' een verbinding te maken tussen Uw vereniging en onze bridgeclub. Mede daarom, denk ik ook te kunnen spreken namens onze club, wil ik U feliciteren met Uw jubileum en U nog heel veel succes toewensen voor de toekomst. Gerard Berghuis 84 Het huidige bestuur van BC Akersloot

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 85