het volgende jaar kon er al weer op vrijdag gespeeld worden; het nieuwtje was er kennelijk af (of zat toen iedereen in La Provence van Cor Knibbe?). In die dagen was Han Duin voorzitter/secretaris en (gezien zijn functie bij de Boerenleenbank) ook een zeer nauw gezet penningmeester. Alles moest tot op de cent kloppen (en één cent verschil betekende al snel een paar uur zoeken en rekenen). Andere namen die ik uit die tijd heb kunnen achterhalen zijn o.a. Piet de Geus, Gerrit de Ruyter (van Boekel), Piet Leijen (Julianaweg), Ben van Maarschalkerweerd, Arie Aschman, Klaas Winder, Lau van Roon, Klaas Jongeneel, Dick Leyen, Gerrit Riesebosch, Arie Hollenberg, Peter Putter en Piet Woestenburg. Toen Han ergens anders ging biljarten, werd Bruijn zelf voorzitter en (zwarte) Arie Hollenberg beheerde de financiën. Regelmatig gebeurde het dat er het dubbele en vaak meer in kas was dan de betaalde contributie. Toen Arie gevraagd werd naar deze wonderbaarlijke geldtoename was zijn korte antwoord: BOB. Veel later gaf hij de verdere verklaring: beleggen in Bier-Olie- Banken. Piet Woestenburg was beheerder van de rol. De rol was een kartonnen koker waarin een groot vel zat met daarop een wedstrijdschema dat elke week door Piet werd meegenomen en waarop met rood en groen de resultaten werden bijgehouden. Na de laatste wedstrijd werd de rol alvast onder de snelbinders gedaan, dan kon hij niet vergeten worden. Maar hij kon er natuurlijk wel stiekem afgehaald worden en als dat gebeurde zag je Piet regelmatig de bermen van Hoogegeest en Hoornselaan afzoeken naar zijn 'van de fiets gevallen' rol. Aangezien het de enige registratie van de wedstrijden was, dreigde het seizoen verloren te gaan (Piet dacht vrijdag: Gewoon niks zeggen, alleen maar: "Mannen, ik ben de rol vergeten, die ligt nog thuis!"), dus groot was zijn opluchting als aan het eind van de volgende vrijdagavond de rol weer onder zijn snelbinder zat. Hoewel er niet aan een competitie gedaan werd waren er wel regelmatig uitwisselingen met andere (vaak Zaanse) cafés. En het was tijdens zo'n wedstrijd in café 't Haventje in Zaandam (van oud-Akersloter Freek Groot) dat een duo absoluut slechte muziek ten gehore bracht, maar dat weerhield Bruijn er niet van ze meteen te contracteren voor de eerstkomende 5 kermissen en hier begon dus het succes van het roemruchte duo Piet en Mieke. Tijdens één van de jubileumjaren (na een jaar of 12 bij Bruijn vond men het tijd voor een 25-jarig jubileum) was er o.a. een Nederlaagtoernooi. Om de paar weken werd er een club uitgenodigd om de biljarters van 't Pontje een zo groot mogelijke nederlaag te bezorgen. De prijsuitreiking werd gehouden tijdens een heus jubileumweekend. Aan 't Pontje werd een tent gebouwd, er werd muziek ingehuurd (o.a. The Magic Strings) en alle diensten (bar, entree, bewaking) werden door de leden gedaan. Legendarisch waren ook de weekenden weg. Eerst werd er wel eens een boerderij gehuurd, maar later ging de club een weekend weg met zeilklipper De Viking. Op de vrijdagmiddag werd de voorraad aan boord gehesen en dat was naast de drank voornamelijk eten. Een wasteil vol met gestoofde paling en nog zo een tot de rand gevuld met karbonaadjes en natuurlijk nog eentje met snert (midden in de zomer). Het IJsselmeer, de Waddenzee, Volendam, Pampus en de Amsterdamse haven waren favoriete bestemmingen. Aangezien de schipper geen fan was van het betalen van haven- en sluisgelden gebeurde het regelmatig dat de tocht op zondagmiddag eindigde ergens voor een sluis en de biljarters met trein en bus naar Akersloot moesten voor het afscheidsfeest. Een apart fenomeen waren de jaarlijkse Sinterklaasavonden waar menig bekend Akersloter de rol van Sinterklaas vervuld heeft. Na het overlijden van Piet tijdens een uitwedstrijd in De Lantaarn in Limmen op 27-04-'97 is het café anderhalf jaar later overgegaan in handen van Annie Filius. Sint Nico/aas op bezoek bij biljartclub 't Pontje. V.l.n.r: Sint Nicolaas (Hein Kops), Peter Putter, Piet Woestenburg, Piet (Annie Filius) en Arie Hollenberg. 79

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 80