oorwoord Een vereniging die verenigt wat er is. Veertig jaar geleden werd de historische vereniging opgericht en niet zonder reden. De belangrijkste doelstelling was de rijke historie van Akersloot te onderzoeken, erover te publiceren en daarnaast verhalen van Akersloters en hun activiteiten vast te leggen. Nu we als historische vereniging 40 jaar bestaan durf ik wel te zeggen dat we hierin zijn geslaagd. Veel van de rijke historie is opgeschreven in 'De Groene Valck', verhalen over bijzondere gebeurt enissen en verhalen die je vastlegt voor later. Een mooi voorbeeld zijn de levensverhalen van Akersloters die een mooi beeld geven van de voortschrijdende tijd en ontwikkelingen van het dorp. We vinden een rijke historie terug in onze archieven en de vele voorwerpen die we in de loop der jaren hebben verzameld, maar ook via de website en de beeldbank, die gevuld is met duizenden foto's. Nu ik zo terugkijk naar wat er is uitgezocht, opgeschreven en gearchiveerd, geeft me dat een gevoel van trots. Trots op wat we hebben gedaan en vastgelegd. Dat samenwerken en verenigen is ook terug te vinden in het jaarboek 2021. Een bijzonder jaarboek, in kleur, in een ander formaat en met het thema 'verenigingen'. Niet voor niets hebben we voor dit thema gekozen. Het geeft een mooi beeld van wat er leeft en wat mensen heeft beziggehouden in Akersloot. Ruim 130 verenigingen hebben er bestaan of bestaan nog steeds. Verenigingen waarvan we het bestaan niet vermoedden of verenigingen keurig ingericht naar gezindte en verzuiling. Zo kent iedere tijd haar trends. Gelukkig wordt er iedere dag weer nieuwe geschiedenis gevormd en houdt een historische vereniging bestaansrecht. Voor mij is onze vereniging een mooi voorbeeld van samenwerking tussen mensen en dat al 40 jaar lang. We heb ben een actieve en gemotiveerde groep vrijwilligers. Dankzij hun bevlogen inzet hebben we bestaansrecht opge bouwd en ligt er een mooie toekomst in het verschiet voor de Historische Vereniging Oud-Akersloot. Frans Zonneveld Voorzitter Historische Vereniging Oud-Akersloot 6

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 7