73. Waterskiclub Akersloot Waterskiclub Akersloot is opgericht in 1971. De club, ook wel WSC Akersloot genoemd, is aangesloten bij de NWWB (Nederlandse Waterski en Wakeboard Bond) en heeft waterskigebied de Deilings, een 'hoek' van het Alkmaardermeer nabij De Woude, tot haar beschikking. In dit deel van het meer ligt een groot betonnen vlot, dat dienst doet als ontmoetingsplaats voor de leden. wat op deze plek in het veen heel veel werk gaf, met name het snoeiwerk en het opbrengen van heel veel zand en schelpen, wat door maar een paar mensen met veel inzet werd en wordt gedaan. Dit werk houdt op deze ondergrond nooit op. De samenwerking met Meervogels is heel goed en de animo voor de bikesport voor jeugd en volwassenen wordt steeds groter. Ook wordt de bikesport door velen gezien als een verrijking voor Akersloot. Jan Krom 75 t/m 85. De biljartclubs uit Akersloot Biljartverenigingen in Akersloot Er zijn heel wat biljartverenigingen actief of actief geweest in Akersloot. In 2019 (het laatste jaar dat er nog gebiljart kon worden in De Vriendschap) waren de volgende clubs nog actief: op de woensdagmiddag WMBB, op de donderdagavond De Vrijbuiters en De Stoottroepen en op de vrijdagavond biljartvereniging De Trekstoot. Voor zover wij konden nagaan, waren naast bovengenoemde clubs ook de volgende ooit actief in Akersloot: biljartclub Aker '97, Café Broersen, De Vriendschap, Heen en Weer, De Oude Glorie en biljartclub 't Pontje met zowel een dames- als herenteam. Het gaat te ver om al deze clubs tot in detail te beschrijven. We beperken ons tot de beschrijving van de enige club waarvan we zeker weten dat die nog bestaat, WMBB, en een stuk over het biljarten in café 't Pontje. Biljartvereniging WMBB Hoe het ging tot november 2019: Woensdagmiddag rond half twee komen de eerste spelers van de Woensdag Middag Biljart Boys binnen. Eerst even bijpraten en aan de koffie op de bovenverdieping van café De Vriendschap. Daarna worden de keus in elkaar geschroefd, even warmspelen en dan begint de strijd op Het vlot van WSC Akersloot Vanaf dit vlot worden ook de waterski- en wakeboardactiviteiten van de club georganiseerd, zoals slalom (een vast parcours waarbij je 6 boeien moet ronden), trick (figuren maken als een rondje draaien of een salto) en swerving (lekker vrij skiën). Ook niet- leden kunnen hier terecht om te leren waterskiën. Gerard Krom Gzn. 74. Kids and Parents Bikeschool kids and parents bikeschool Sinds 2014 geniet mountainbikes chool KPB de gastvrijheid van Akersloot, in het bijzonder op Cloppenburch, de thuishaven van voetbalvereniging Meervogels '31. Eerdere pogingen om voet aan de grond te krijgen in Alkmaar bij de Wielerbaan en de Pagelaan in Limmen waren mislukt. In Akersloot gaf de start van de bikeschool ook de nodige onrust, maar naarmate het parcours vorderde, 77

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 78