va Ellen de Geus en Jos Kerssens. De estafettewedstrijd wordt zowel bij de jongens als de meisjes gewonnen. Maar het valt niet mee om een zwemvereniging draaiende te houden als er geen zwembad is. Het lukt niet om periodiek een zwembad in omliggende gemeentes te huren. Dit is de doodsteek voor de vereniging. Per 1 oktober 1973 wordt de vereniging opgeheven. Het laatste bestuur is samengesteld uit: mej. K. Seignette (voorzitter), mevr. L. van Rietschoten (secretaris), dhr. F. Kimmel (penningmeester) en de leden mevr. G. Demmers, A. Zweeris en J. Hollenberg. Wat blijft zijn de vier plakboeken van Annie Zweeris, waarin uitgebreid het wel en wee van de zwemvereniging staat omschreven. Frans Zonneveld 72. Watersportvereniging Akersloot 16 april 1971 werd in het dorpshuis een informatieavond belegd. Er waren 50 geïnteresseerden en de oprichting was een feit. De reeds genoemde heren vormden het eerste bestuur. Er kwam een plan van aanpak en alle leden werden in de gelegenheid gesteld om hun vakmanschap te tonen. Er werden palen geheid en er werd gebaggerd. Het was onduidelijk waar sommige materialen vandaan kwamen. De gemeente heeft de vereniging verscheidene malen financieel bijgestaan. In 1972 kon de haven in gebruik worden genomen. Er werden twee commissies geformeerd, een technische en een feestcommissie. De badhokjes werden gesloopt en door Henk Verduin werden pontons geregeld. Het baggeren is vanaf het begin een probleem geweest. De beroepsvaart werd door de jaren heen met steeds meer motorvermogen uitgerust en wierp bij het opdraaien van het meer steeds meer bagger richting de haven. Een aantal jaren terug heeft Rijkswaterstaat een stuk van de Grote Dam afgegraven, waardoor de beroepsvaart verder van de haven passeert. Ook werden er een toilet, een douche en een keuken gebouwd en later kwamen er nog een loods en een magazijn bij. Het ontwerp en de bouw werden natuurlijk door eigen leden uitgevoerd. Schilderstuk, ^SD4 Op de plaats waar het zwembad in het Alkmaardermeer was, is nu de WSVA gevestigd. Nadat het zwemwater was afgekeurd, toog een aantal bootjesbezitters in 1970 naar het gemeentehuis om hun plannen voor een jachthaven aan de burgemeester voor te leggen. Deze zag niets in de plannen, omdat er uitgebreide plannen lagen voor de ARZV en Zwaansmeer, maar er werd zo volgehouden dat de burgemeester overstag ging, op voorwaarde dat er alleen armlastige Akersloters in aanmerking zouden komen voor een ligplaats en dat er verplicht veel zelfwerkzaamheid zou plaatsvinden. Voor het afgekeurde zwembad waren veel kapers op de kust, maar na veel wikken en wegen gaf de gemeenteraad toch toestemming. Als startkapitaal werd een renteloze lening van 2000 gulden toegezegd. In 1970 gingen de mannen Aad Buur, Herman Peeters, Henk van Straten en Henk Verduin bij het zwembad polshoogte nemen. Dat viel nogal tegen, het was echt vergane glorie. Er werden voorstellen uitgewerkt en op 76 door Jan Heij in 1996, t.g.v. het25-jarigjuhileum van Inmiddels bestaat de haven al 50 jaar. De ligplaatsen zijn altijd goed bezet. De bootjes zijn langzamerhand wel groter geworden. Aanvankelijk lagen er voornamelijk zeilboten, nu motorkruisers en sloepen. De leden komen allen uit Akersloot. Ieder jaar is er in maart een jaarvergadering en in september een afsluitingsfeest. Jan Krom 1

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 77