W ater Alkmaardermeer ernstig ver ontreinigt! ro nm /EMVER De disciplines zijn borstcrawl, schoolslag en een estafettewedstrijd tussen de jongens en meisjes. De vereniging is succesvol bij regionale wedstrijden met de dames Annie Zweeris en Ciska Velzeboer, die regelmatig met medailles thuiskomen. Winter De vereniging blijft ook in de winterperiode actief. Er worden dan puzzeltochten georganiseerd door de duinen van Heemskerk of door Akersloot. Er is iedere maandagavond conditietraining in de pas gebouwde sporthal en wekelijks een trimloop. Driemaal per maand is er op zaterdagmiddag een uur zwemmen in het Sportfondsenbad te Beverwijk, dat speciaal door de vereniging wordt gereserveerd. Voor het vervoer wordt een bus gehuurd en een eigen bijdrage van 1,- gevraagd. Dit initiatief is een groot succes en weldra zit de bus helemaal vol en is er zelfs een tweede bus nodig. Na een paar jaar wordt er in de wintermaanden niet meer gezwommen in Beverwijk, maar in Wormerveer. Het is dan zo druk, dat de bus driemaal op en neer rijdt. De drie groepen krijgen steeds een uur les of training. De vereniging is erg actief. In het jaar 1969 noteren we de volgende activiteiten: puzzeltocht door het dorp, 's zaterdags zwemmen in Beverwijk, trainingskamp in Ellekom, clubwedstrijden, zwemtrainingen, conditietraining in de sporthal en in de zomerperiode buiten, deelnemen aan prestatietochten en regionale wedstrijden, het organiseren van zwemwedstrijden tussen de lagere scholen en uiteraard de zwemlessen en diplomazwemmen voor de jeugd. In 1970 komt er een nieuwe trainer, de sportleraar W Koot, en een nieuwe badmeester, de heer van Duikeren. De dames Annie Zweeris en Kitty Seignette nemen veel activiteiten voor hun rekening en hebben de cursus tot zweminstructrice gevolgd. Ze geven zwemlessen aan de jeugd en hopen zo zwemtalenten spotten. De financiën en het ledenaantal De balans van 1970 laat zien dat het moeilijk is de inkomsten en uitgaves in evenwicht te houden. Vooral de kosten van het vervoer naar en de huur van het zwembad in Beverwijk bedragen al 3200,- op een begroting van 4375,-. Er wordt een actie op touw gezet door Annie Zweeris. Haar vader zet 'klavertjes vier' in bloempotten en deze worden in de kas opgekweekt. In maart worden de potjes langs de deur verkocht. De actie levert ruim 300,- op. Vanaf die periode krijgt de vereniging ook subsidie van de gemeente, maar ondanks de gemeentelijke subsidie van 600,- is het moeilijk om alles te kunnen betalen. In 1970 telt de vereniging zo'n 200 leden. De jeugd krijgt in groten getale zwemles en vele Akersloters behalen via Z.V.A. hun zwemdiploma. Clubblad Plons Vanaf 1969 verschijnt het gestencilde clubblad 'Plons' met nieuws over de vele activiteiten, zoals de uitslagen van zwemwedstrijden, uitnodigingen voor een trimloop tot de verjaardagen van de leden. Ook staat de indeling van de groepen kinderen, die met de bus naar zwemles gaan, vermeld. Veel ruimte is er ingeruimd voor verslagen van zwemkampen, die ieder jaar toch wel een happening zijn. Tot slot nog wat berichtjes uit 1971: Aan de zwemwedstrijden in Heerhugowaard deden 53 leden mee; in Nieuwe Niedorp werd de wisselbeker gewonnen voor de beste wandelgroep; Sinterklaas brengt een bezoek waarbij de jeugd welkom is. Desastreus voor het natuurbad? Een krantenkop uit oktober 1968 Donkere wolken De waterkwaliteit van het meer wordt echter steeds slechter en er is volop discussie in de raad over de bouw van een hal of een niet-overdekt nieuw zwembad, maar dit nieuwe zwembad gaat het gemeentelijk budget ver te boven en komt er niet. Het natuurzwembad gaat dicht, maar de vereniging gaat door. In de winter van 1971-72 wordt er nog volop getraind en lesgegeven. Op 27 mei 1972 tijdens regionale recreatiewedstrijden in Heiloo gaan er vele prijzen mee naar huis. Enkele namen van winnaars zijn: L. Maarschalkerweerd, Frans Kerssens, Liesbeth Blokker, Jan Smit, Ciska Dil, 75

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 76