Wat vooraf ging In 2016 werd de renteloze lening, gefinancierd door 'Vrienden van IJsclub Akersloot' afgelost. Sindsdien is de vereniging volledig eigenaar van het perceel. Nieuwsbrief en bestuur Om alle leden te informeren over het wel en wee en de activiteiten van de vereniging wordt er een nieuwsbrief uitgegeven en heeft de vereniging een eigen website. In een van de nieuwsbrieven lezen we dat er leden zijn die de Elfstedentocht in Friesland of op de Weissensee hebben geschaatst. Hierbij kan nog worden gememoreerd dat Jan Veldt de snelste Akersloter ooit was bij de Elfstedentocht. We willen nog enkele personen noemen die een stempel op de vereniging hebben gedrukt: Sjors Veldt, Willem Veldt Pzn en Jzn, Cor Theissling, Gerard Struijf, Jan Sander, Wim Blokker, Klazien Molenaar, Hans Schoolderman, Ben van Diepen, Leo Lubbers, Jaco Langeveld en Tinie Woning. Door de milde winters wordt er helaas weinig meer op natuurijs geschaatst, maar de vereniging blijft actief. Vele jeugdleden hebben 's zaterdags leren schaatsen op ijsbaan De Meent in Alkmaar. En als het weer gaat vriezendan liggen de draaiboeken klaar. is op 29 april 1965. Een dertigtal belangstellenden woont deze vergadering bij. Er wordt een bestuur geformeerd bestaande uit: F. Johannes (voorzitter), P. Seignette (secretaris), P Huygens (penningmeester) en als leden A. van Sikkelerus en N. van der Eng Verduin. Ook worden de statuten, het huishoudelijk reglement en de contributie vastgesteld. Het ledental staat vanaf de oprichting direct op 50 leden. Als trainer zal optreden de heer Goode, die tevens badmeester is van het zwembad. Er is discussie over de naam, maar voorlopig heet de vereniging 'De Meermeeuw'. Vanaf 1 oktober 1966 is de vereniging officieel opgericht en heet zij Z.V.A., oftewel Zwem Vereniging Akersloot. Het logo van Z.VA. Toch een zwemvereniging De oprichtingsvergadering van de zwemvereniging 74 Wedstrijden in het zwembad van Akersloot Wedstrijden De belangrijkste activiteiten zijn natuurlijk zwemmen en het deelnemen aan wedstrijden. Niet alleen aan eigen wedstrijden binnen de club, maar ook daarbuiten. Hiervoor moet er eerst worden getraind en dit wordt gedaan door meneer Koekoek en de dames Seignette en Demmers, die op vrijdagavond training geven. In augustus 1967 organiseert de vereniging een prestatietocht met afstanden van 500, 1500 en 2500 meter. Er wordt gestart vanaf een boot in het Alkmaardermeer, die op 500 meter afstand van het zwembad is gelegen. Langs het parkoers liggen 15 roeiboten om eventuele uitvallers op te vangen. De tocht is een groot succes. Er doen maar liefst 200 zwemmers van verschillende verenigingen mee en er was veel publieke belangstelling. Kort daarna organiseert de vereniging clubkampioenschappen voor de jeugd. Frans Zonneveld 71. Zwemvereniging Akersloot In 1957 wordt in Akersloot een natuurbad in het Alkmaardermeer gerealiseerd, opgedeeld in een oefen en een kleuterbad. Veel van de werkzaamheden zijn door vrijwilligers gedaan. De oprichtingskosten bedragen slechts 350,-. Een jaar later doet zich een mooie buitenkans voor. De opstallen van een zwembad in Schiedam worden te koop aangeboden. Het betreft 35 kleedcabines, een badmeesterhuisje, loopsteigers en een heuse duiktoren. De raad gaat akkoord met deze aankoop en de vrijwilligers gaan opnieuw aan de slag. Ook wordt het zwembad beter bereikbaar door de aanleg van de nieuwe toegangsweg 'De Noord' vanaf de Geesterweg. Burgemeester Van de Heuvel opent op 23 augustus 1957 het vernieuwde zwembad. De gemeente stimuleert het oprichten van een zwemvereniging, maar dat zal nog enkele jaren duren.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 75