Ledenvergadering 24 november 1965: We hebben momenteel 162 leden, 1 heeft bedankt. Een volgend punt, dit betreft de aankoop van 2 luidsprekers, een microfoon, platenspeler minstens 200 platen inbegrepen. We hebben touw aangeschaft 600 m, kosten 150,- opgeslagen in de schuur van Sander. Uit de jaarvergadering 15 december 1980 in 'De Deel': De voorzitter opende de vergadering welke door 14 leden werd bezocht wat de voorzitter dan ook zeer matig vond. Terugkijkend op het seizoen memoreerde hij dat het een zeer goed jaar was geweest wat betreft 't ijsvertier. Op 19 jan. werden er jeugdwedstrijden georganiseerd waarvoor goede deelname was. En op 20 jan. was er een toertocht die in samenwerking met Limmen een groot succes werd met 2100 deelnemers. Vergaderingen en leden De ledenvergadering werden meestal in een café gehouden, zoals café van Kleeff, café Verduin, café Roorda en café 't Pontje, waarbij mag worden gemeld dat Piet Bruijn een beker ter beschikking stelde. Er werd ook vergaderd in De Lelie en in het gebouw van de scouting. Recent wordt gebruik gemaakt van 't Kruispunt. De laatste jaren worden de ledenvergaderingen goed bezocht, mede dankzij een presentatie of lezing na de pauze, bijvoorbeeld door Martijn Struijf, Jaimy van Sikkelerus of Frank van Zwol. In het verslag van de ledenvergadering in 1999 lezen we dat er werd gememoreerd aan het 100-jarig bestaan. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot, met maar liefst 66 leden. Helaas waren er dat jaar geen natuurijsactiviteiten, maar wel schaatsles voor de jeugd op De Meent in Alkmaar. Verder was er een skeelerwedstrijd, er werd meegedaan aan de Sportweek en er werd een extra schuiver aangeschaft die kon worden gemonteerd op de trekker van Jaap Blokker. IJspret in het jaar 2000 op de kunstijsbaan op het Wilhelminaplein In samenwerking met S.A.P werd rond de eeuwwisseling op het Wilhelminaplein een heuse kunstijsbaan opgebouwd, hierop vonden vele activiteiten plaats, zoals vrij schaatsen, schaatsles, ijshockey, ijssjoelen, kunstrijden, discoschaatsen en priksleeën. Was het aantal leden ooit 22 stuks, rond 2000 is de ijsclub een van de grootste verenigingen van het dorp met circa 500 leden. Ijsbaan en tochten Het Kerkmeer is of was vanouds de ijsbaan van de ijsclub. Van het polderbestuur was toestemming om hier te schaatsen en wedstrijden te organiseren. Vanaf dit punt vertrokken ook de toertocht naar Limmen en de Noordermolentocht. In 1999 werd de toegang tot het Kerkmeer verbeterd. De beschoeiing werd vernieuwd en een steiger geplaatst. Er werd bij het Waterschap succesvol gepleit voor kluunsteigers bij de brug over de Fielker om makkelijk te kunnen overstappen. Als de ijsdikte het enigszins toeliet, werd er op het Alkmaardermeer geschaatst en werden er wedstrijden georganiseerd. Op het perceel 'De Driehoek', langs de Startingerweg tegen de A9, is vanaf 2004 een ijsbaan gerealiseerd. Rond 2007 werd in een gedeelte van de Klaas Hoorn- en Kijfpolder een dijkje aangelegd, waardoor dit stuk van de polder onder water kon worden gezet. Zodra het dreigde te gaan vriezen spoot de brandweer de baan op. Hield het ijsdan werd de baan voorzien van verlichting, muziek en was er koek en zopie. Vanaf 2013 is er een veilige ijsbaan gerealiseerd in de Kleine Polder (naast het Kerkmeer), dit in het kader van waterberging. Tevreden gezichten bij de opening van de nieuwe ijsbaan, 2018 Een echte winter liet een paar jaar op zich wachten en het duurde daarom tot 1 maart 2018 voordat deze ijsbaan door oud-voorzitter Sjors Veldt kon worden geopend. Er werden snert(verkoop)acties georganiseerd om geld in te zamelen voor de aankoop en aanleg van deze ijsbaan. De acties waren succesvol. 73

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 74