Nachtelijke aubade op het pontje van Akersloot Uiteraard hadden we ook een clublied. Dat was het winnende lied van het Steigervisser Songfestival, dat gehouden werd op 7 januari 1995. Die avond waren er 10 acts (in de middag kon er al geoefend worden met de Castricumse muzikant Jan van der Schaaf). De deskundige jury (uiteraard het bestuur van de supportersvereniging) riep het lied van het Kennemerlandse Slagers Duo uit tot winnend. Sindsdien begon elke avond, zowel de wedstrijd als de prijsuitreiking, met het luidkeels en staand zingen van het lied: Refrein: Vissen, vissen, doen we allemaal En we vangen volop baars en aal. Vissen, vissen, doen we met plevier, Ook al vangen we geen gier!!!! Coupletten: 1. Aan het einde van het dorp Bij ons in AKERSLOOT Is het clubhuis van de visclub. De saamhorigheid is groot. 2. Het clubhuis heet 't Pontje En is van onge Piet. Hij is een goede gastheer, Vandaar dit mooie lied. 3. We hopen nu bij degen 4. Wij steigervissers vatten Nog langplegier en gein. Na iedere gooi in 't nat Aan ons gal het niet liggen, Een heerlijk helder pilsje Bruijn had een meerval aan de lijn. Bij onge PIET uit 't vat. Een krantenbericht uit 1992 AKERSLOOT Voorbij gangers zouden met hun vinger naar hun voorhoofd hebben ge wezen. Een groep muzikanten bracht zaterdag in het holst van de nacht, een#fiubade' bij het pontje van Akersloot. Bij de i pontbaas op dejstoep galmden ze 'Bij 't pontje van Akersloot'. Het liedje is volgèns zeggen een regelrechte kraker in de omge ving van Wijk aan Zee. In Aker sloot was het nummer nog nooit gespeeld. Een groep Ken- nemer muzikanten greep de jaarlijkse vispartij van de hu manistische vissers uit Aker sloot aan om daar voor eens en altijd een eind aan te maken. In de eerste jaren nam iedereen altijd een prijsje mee ter waarde van maximaal 5 gulden, maar er werd al snel in herhalingen gevallen. Daarom werd er voortaan aan het begin van elk seizoen (mei - sept.) een lijst met thema's bepaald en dienden de prijzen ingepakt aangeleverd te worden. Voorbeelden van thema's zijn: tweedehands, iets wat je niet in Akersloot kan kopen, iets vers maar moet de volgende week ook weer op tafel, iets wat je van iemand geleend hebt en nooit teruggegeven, iets wat je nooit voor jezelf zou kopen, iets wat geen 5 gulden waard is, iets van je vrouw, iets om mee te spelen, etc. U begrijpt dat er na de prijsuitreiking vaak langdurig gespeeld werd met autootjes, poppen en bromtollen en dat door 14 volwassen kerels. Tenslotte: Dat we onze tijd ver vooruit waren, blijkt uit het feit dat we begin 90-er jaren al bij de bank om een rekening met negatieve rente vroegen, maar in die tijd kon dat nog niet. 2003 was het laatste jaar dat we als Steigervissers actief waren. Nu is de club vaak nog onderwerp van hilarische verhalen op diverse verjaardagen. Gerrit Riesebosch en Peter Velzeboer 71

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 72