Visclub De Sander bij het café van Piet Bruijn in 1980. Staand v.l.n.r.: onbekend, Cor Kerssens, Peter Brussel, Maarten Keijsper jr., onbekend, Joost Swinkels, Dirk Pekel, Maarten Keijsper sr., Rinus Hollenberg, Piet Leijen, Louis Soeterbroek, Dina de Groot- Krom, Piet Bruin, Willem Broersen, Klaas Kaandorp, Henk de Jong, Leo Ridder, Piet Zoon, Klaas Groen, Nico Oud, Teun Pekel, Riet Kerssens-Dekker, Jan Dekker, Gerard Oud, Dirk Pekel Ngn en Tinus Kerssens. Zittend v.l.n.r.: Tinie Zweeris-Zonneveld, Cees Schut, Trien Schut-Bakkum, RietLeijen-Winder, Gerritde Groot, Willem van de Kommer, Cor Schut, Wouter Dekker, Mieke Kerssens-de Graaf en Henk Brussel. Dat deze goed is gebouwd blijkt wel uit het feit dat de haven nu nog steeds volledig in bedrijf is met 24 ligplaatsen. In het midden van de jaren tachtig had De Sander ruim 200 leden, nu 150. In 1980 is er een jeugdafdeling opgezet. Deze is nu nog steeds actief. De Sander heeft zijn visrecht gemeentewater en Groot-Limmerpolder ingebracht in de landelijke vergunning. Waar dat kan en mag hebben alle aangesloten verenigingen hun viswater in deze vergunning ingebracht, met als resultaat dat de leden in 95 van het viswater in Nederland mogen vissen met de vergunning die De Sander uitgeeft. Hsv De Sander is na 85 jaar nog steeds springlevend, heeft 150 leden en organiseert nog steeds baarswedstrijden. Diverse leden vissen de open wedstrijden (concoursen) in heel NH. De Niet-actievenclub In de jaren tachtig heeft voorzitter Tinus Kerssens voor mensen die niet meer actief waren in het arbeidsproces een club opgericht. De leden visten op maandagmiddag 2 uur op een vaste plek in het Noordhollands Kanaal naast het pontje. Vanaf de oprichting zijn er gemiddeld 20 leden actief. Na de wedstrijd kwam men samen in café 't Pontje (van Piet Bruijn) voor de prijsuitreiking en nog een gezellig samenzijn. Nu is deze club nog steeds actief. Er wordt gevist op de dinsdagmiddag door gemiddeld 15 leden en nog steeds 2 uur op een vaste plek naast het pontje. De prijsuitreiking en gezellig napraten doen we nu bij snackbar 't Pontje van Liza. Dick Pekel 69

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 70