Interesse voor judo is groot basisschool, groepen 5, 6 en 7 van de basisschool, groep 8 van de basisschool oudere jeugd, dames en gemengde senioren. De instructrices zijn mevr. D. Koomans, Marion Buur en Dorien Blokker. De vereniging geeft per kwartaal een clubblad uit, een blad met de toepasselijk naam 'De Springplank'. Belangrijke bestuurders uit het verleden zijn Co Metselaar, Piet Mossinkoff, Nan v. d. Poorte en mevr. Mokry. Gerard Krom Gzn. en Wijnand de Groot 67. Judoclub Anja 68. Hengelsportvereniging De Sander Uit een krantenartikel uit 1967 valt op te maken dat er in dat jaar in Akersloot een judoclub is opgericht. De club, die werd opgestart door de heer Koerten, oefende in de gymzaal van de St. Jacobusschool en werd getraind door de heren Van Koolwijk en Bek uit Alkmaar. Uit een gemeentegids uit de jaren zeventig valt op te maken dat de naam van de judoclub 'Anja' was. Hoe lang Anja precies bestaan heeft is ons niet bekend. Wel weten we dat na het ter ziele gaan van de club het judoën in het dorp (als een dependance van een judoclub uit Heerhugowaard) nog enige tijd werd voortgezet. Daarbij waren de drijvende krachten leraar L. van Koolwijk en zijn assistent George de Boer. Judoën deed men in die tijd in het Dorpshuis en later in de gymzaal van de Rembrandtschool. Sander is op 23 het Gerard Krom Gzn. 68 Hsv De opgericht A J april 1935. In oprichtingsjaar ^ECi i waren er 18 leden, de contributie werd A maandelijks opgehaald. m Om te mogen vissen in Nederland heeft de visserijwet bepaald dat men in het bezit moet zijn van een bijdragebewijs, welke op het postkantoor gekocht kon worden. Hsv De Sander heeft samen met Hsv Castricum en Hsv Limmen het schubvisrecht van de Groot- Limmerpolder gepacht van het waterschap. Hierdoor konden de leden vissen, en wel op paling in de Groot- Limmerpolder. De gevangen paling werd meegenomen en opgegeten. Hsv De Sander is vanaf het begin een club geweest die baarswedstrijden organiseerde voor haar leden. Ook visten de leden mee met de diverse baarsconcoursen welke in de jaren 1935 tot ongeveer 1955 werden gehouden in Noord-Holland. Vaak ging men met de bus naar Amsterdam en Purmerend. Hsv De Sander is vanaf de oprichting aangesloten bij de landelijke organisatie, nu is dat Sportvisserij Nederland. Ook vissen de leden mee met het NK baarsvissen welke jaarlijks wordt georganiseerd. In 1988 is oud-voorzitter Henk Brussel Nederlands kampioen geworden. Henk is de enige Akersloter die dat heeft gepresteerd. De afgelopen jaren zijn er meerdere leden van hsv De Sander kampioen geworden, maar deze leden woonden niet in Akersloot. De jaren '80 en '81 staan in het teken van de visbotenhaven. Onder leiding van voorzitter Tinus Kerssens en secretaris Maarten Keijsper werd nadat de benodigde vergunningen waren verkregen gewerkt aan de haven. Met subsidie van de gemeente en een renteloze lening van de federatie Midden Noord-Holland is het mogelijk gemaakt. Op 28 mei 1982 is de De opening van de botenhaven in 1982. haven geopend. Links burgemeester de Sonnaville, rechts Tinus Kerssens. AKERSLOOT. Dezer dagen is Akersloot na een geruime lijd van voorbereiding «en judoclub Opgericht De nieuwe vereniging is aangesloten bij Judokwai Nederland. De organi satie is in handen van de heer P. Koerten, President Kennedylaan 6. Voor de nieuwe club kunnen zich aan melden jongens en meisjes van 1 tot 16 jaar. Voorts kunnen gewenste in lichtingen bij de heer Koerten verkre gen worden. Als trainers zullen optre den de heren L. Koolwijk «n J. Eek uil Alkmaar, beiden zijn in het bézit van de zwarte band le dan. Woensdag a.s. 11 oktober wordt de tweede oefenavond gehouden in de gymnastiekzaal van St. Jacobus Major- school. Het ligt in de bedoeling ook voor ouderen trainingaavonden te gaan organiseren, terwijl er ook de moge lijkheid hestaat voor eventuele privê- legsen. De belangstelling voor judo is ui Akersloot zeer groot getuige de onver wachte opkomst van 40 jeugdige perso nen op de eerste avond. In de naaste toekomst zal d«- monstraticavond worden gehouden met medewerking van een judoclub uit Alk maar. Judoclub „Anja" Contactadres: G. de Boer, Raadhuisweg 10,1921 AB, tel. 12994. Leraar: L. van Koolwijk, Cornells Evertsenplein 12, 1813 VH Alkmaar.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 69