De geboren Haarlemmer, ooit voetballer en honkballer bij RCH, had in het decennium daarvoor al flink aan de weg getimmerd in zijn nieuwe woonplaats. Hij stond aan de basis van het badminton in Akersloot, was initiatiefnemer voor een basketbalclub en was betrokken bij de beginjaren van de tennisvereniging. Ook de, inmiddels ter ziele gegane, maar ooit zeer populaire Sportweek, was - naar Haarlems voorbeeld - oorspronkelijk een idee van Weber. En in 1992 volgde dus honk -en softbal, al is het tot een honkbaltak nooit gekomen. "Om een groot badmintontoernooi dat we in die tijd organiseerden van een solide financiële basis te voorzien hadden we Sportstichting De Zien opgericht. En van daaruit kwam ook het plan om in de zomermaanden iets te gaan doen op sportief gebied voor de jeugd in Akersloot en Uitgeest, want er was, zeker in Akersloot, helemaal niets." Black Birds was het resultaat. Al heette de club eerst nog TYBB, The Yellow Black Birds. "Ik was alleen even vergeten dat er al een club was in Haarlem met die naam, dus het werd al snel Black Birds." "De bedoeling was om de club te integreren bij voetbalvereniging Meervogels, maar die had er geen oren naar. Er heeft altijd een beetje ruzieachtige sfeer gehangen. Al hadden zij helemaal geen argumenten om tegen ons te zijn. Zij waren blijkbaar bang dat ze leden zouden kwijt raken, maar dat was natuurlijk onzin, want honkbal doe je tenslotte voornamelijk als het voetbalseizoen stil ligt." "Ook daar lag een deel van het probleem. Zij moesten de kantine open houden en daar hadden ze geen zin in en ze wilden bovendien alle inkomsten hebben. Dus besloten we maar om zelf een kantine op het terrein neer te zetten. Iemand had nog een oude bouwkeet, maar ook daar gingen zij moeilijk over doen." Ook het veld bleek een probleem. "Maar ook dat was onzin, want het beoogde honkbalveld werd helemaal niet meer als voetbalveld gebruikt. Met dank aan de toenmalige sportwethouder Wim Veldt is het wel allemaal doorgegaan. Met hem heb ik altijd een hele goede band gehad en daar hebben we veel profijt van gehad." Aan het pionieren denkt Weber met veel genoegen terug. "Iets opbouwen heb ik altijd graag gedaan. We moesten alles zelf regelen: tenues, een ballenvanger, dug-outs tot de honken en het hebben van gekwalificeerde scheidsrechters aan toe. Het was heel intensief, maar het gaf ontzettend veel voldoening." Ondanks alle tegenwerking sloeg de club toch aan. "We hadden in het tweede jaar al drie teams, waaronder een peanutteam. Speelden ook veel toernooien, zelfs nog eentje op het strand. We hebben ook wel een paar hele goede honkballers voortgebracht, zoals de broers Picauly uit Uitgeest, al speelt Kai nu rugby." De actieve leden moesten echter na 1998 hun heil in Heiloo of Castricum gaan zoeken, want Black Birds hield er mee op, een klein jaar nadat de oprichter was 'afgezet'. ,,Er waren nieuwe geesten die vonden dat het allemaal beter en mooier kon. Niet dus. Heel jammer dat het zo gelopen is, want met goed beleid had die club gewoon nog bestaan." Robin Kaandorp 64. Tafeltennisvereniging Meertreffers Op 6 oktober 1960 was het eindelijk zover, dat na veelvuldig overleg, er een tafeltennisvereniging werd opgericht. Wim Pijlman (voorzitter), Willem Kaandorp (wedstrijdsecretaris) en Jan van der Lest vormden het eerste bestuur. De eerste zaal waar gespeeld werd was het K.A.J.-huis (voormalig jeugdhuis) tegenover Bakkerij van Baar. Tafeltennissport werd door kapelaan De Boer aangemoedigd en gepromoot door middel van het onderstaand bericht in 'Op de Hoek'. Met nadruk op het contributiegeld. Tijdens de oprichtingsvergadering van het eerste bestuur werd door kapelaan De Boer even stilte gevraagd voor een stichtelijk gebed. Wellicht met het gevolg dat we nu in 2020 ons 60-jarig jubileum mogen vieren. In 1961 kwam de officiële benoeming van de bisschop van Haarlem dat T.T.V. Meertreffers een katholieke vereniging is. Tafeltennis was hiermee een van de eerste gemengde sporten van Akersloot. Na het eerste jaar in het K.A.J.-huis gespeeld te hebben, verhuisde de vereniging naar de gymzaal van de Jacobusschool (nu ons Medisch Centrum). 63

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 64