62. Badmintonvereniging XINIX Op 10 september 1968 werd Axmeriscota opgericht als omnivereniging met volleybal en tennis als sporten. Begin jaren 70 werd badminton toegevoegd aan Axmeriscota. Het was een bloeiende tak met veel sportieve successen. Zoals bij vele kleine 'dorpse' 9 verenigingen was de uitdaging bij talentvolle spelers er wel uit en ging men bij grotere clubs in de omgeving spelen. Zo vertrokken bijvoorbeeld Maarten Keijsper en Marieke Beers naar Flash uit Alkmaar, waar zij jarenlang op hoog niveau hebben gespeeld. Ook Ivar van Barneveld ging bij een grote club uit Haarlem spelen (Duinwijck) op landelijk niveau. Er werden grote (landelijk bekende) toernooien georganiseerd door de toenmalige bestuursleden Rob Offerhaus en Wim Weber. St. Nicolaas op begoek bij jeugdige badmintonners, beginjaren 80 Eind 1987 en in 1988 begon de onvrede met het hoofdbestuur van Axmeriscota, wat uiteindelijk leidde tot de oprichting van XINIX op 11 oktober 1988. De naam XINIX is als volgt ontstaan: De shuttle wordt vaak hoog geslagen en als speler keek je dan in de lampen van de sportzaal en sommigen zeiden dan 'ik zie niets' en dat is vervormd tot XINIX. De geopperde nieuwe naam werd dan ook met veel gejuich aangenomen. Er waren veel bestuurswisselingen als je de kranten mag geloven. De 1ste wisseling was al in juni 1990 waarbij voorzitter Jan Drost opstapte vanwege een stukje in het clubblad, waarbij hij zich hard maakte voor de Vrije Lijst Akersloot (VLA). Dit vonden de adverteerders 62 niet zo netjes en om XINIX geen schade te berokkenen stapte Jan op. Als laatste toptalent uit Akersloot was het Ilse Vooren die landelijk bij Duinwijck ging spelen. Rond 2000 was het bijna gedaan met het badminton in Akersloot, maar de kleine club Indo Merah uit Heemskerk verkaste met al zijn leden naar Akersloot. Hierdoor is XINIX wel opgeheven en ook uitgeschreven bij de KVK met ingang van 15 december 2000. Indo Merah is nog 4 jaar doorgegaan in Akersloot, maar moest helaas toch afhaken. In 2004 was het definitief gedaan met de mooie badmintonsport in Akersloot. Marcel Kok 63. Softbalvereniging Black Birds Voor het Noordhollands Dagblad schreef journalist Robin Kaandorp voor de rubriek '(on)voltooid verleden tijd' artikelen over verenigingen die in de afgelopen eeuw opkwamen, bloeiden en verdwenen, dan wel zich aan het oog onttrokken. ook onderstaand stukje over Birds uit Akersloot, die een 1992 en 1998: Zo schreef hij in 2007 softbalvereniging Black kort bestaan had tussen Akersloot - De honk -en softbalbond KNBSB stond in de gomer van 1992 te juichen toen Wim Weber samen met gijn dochter Ingrid besloot om in Akersloot The Black Birds op te richten. Een blinde vlek werd het genoemd op gebied van dege sport en een blinde vlek gou het vrij snel daarna weer worden, want na een jaar of ges was het gedaan met de club. "Een paar mensen die dachten dat gij het beter wisten, nam geg maar de macht over, maar die hadden gich volledig verkeken op de hoeveelheid werk die het runnen van go'n vereniging met gich meebrengt. Binnen een jaar na de coupwas het dan ook gedaan met de club", blikt Weber terug.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 63