(technische man). Dit bestuur heeft 10 jaar gefunctioneerd. Tijdens deze periode was er een flinke opleving bij de vereniging met vele activiteiten. Er werd van alles georganiseerd. Er werden bijvoorbeeld tenues genaaid (wit shirt met groene bies en groen short) door een van de moeders, en voor de twee hoogste klassen van de basisscholen in Akersloot werden clinics (met lange donkere spelers uit Den Helder) georganiseerd. De aanwas van onderuit werd hierdoor bevorderd en in de hoogtijdagen waren er wel 7 teams (2 aspiranten- en 2 juniorenteams, 1 damesteam en 2 herenteams. Op 31 september 1996 ging de club op eigen benen staan. De nieuwe naam werd ABC Axion (ABC van Akerslootse Basketball Club en Ax van Axmeriscota). Deze naam was verzonnen door Nils Hoogervorst. In de loop der jaren werden bestuur en commissies aangevuld met een aantal spelende en nog studerende leden. Doordat de jonge mensen het allemaal druk hadden (bijbaantjes, banen en jonge gezinnen) was er minder tijd over om in de aanwas van onderaf te steken en hierdoor dunde de vereniging uit. Het damesteam uit 1991 Een herenteam uit 1991 Het werd steeds moeilijker om bij de thuiswedstrijden op zaterdag genoeg mensen te mobiliseren, zowel voor de teams als voor de fluiters en schrijvers. Doordat de club kleiner werd en er op het laatst alleen nog een heren- en een damesteam over was, gingen die teams in Castricum spelen. Na het feestelijke opheffen van de ABC Axion is een aantal spelers van het eerste uur geworden lid geworden van Sea Devils. Zoals hierboven reeds beschreven werd, kwam er in 2011 een einde aan ABC Axion. Wel jammer, want basketbal is een prachtige sport, waarbij veel techniek en samenspel tot grote prestaties kan leiden. Met dank aan Janny van Hoven en Henk Hoogervorst. Bram Stompedissel 61

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 62