raden hoe lang de beide heren het vol zouden houden. De totale inleg van 800 gulden, voor die tijd veel geld, werd gebruikt als aanzet tot de aanleg van een trimpad om de tennisbanen en de voetbalvelden. In de winter van 1988 werd een bouwcommissie in het leven geroepen om de verouderde 'hut', de kantine, nieuw leven in te blazen. Het karakter van het oude gebouw bleef behouden. Onderdelen werden opnieuw gebruikt. Na wat tegenslag werd uiteindelijk op 5 mei 1990 het vernieuwde gebouw geopend. Een gebouw dat tot op heden de functie voor de TVA vervult. In 2020 had de vereniging 301 leden. Actie en gezelligheid op De Kijf Er deden 14 senioren- en 2 jeugdteams mee aan de competitie. Sinds de oprichting van de club worden er veel activiteiten voor zowel de senioren als de jeugdleden georganiseerd. Voorbeelden hiervan zijn de jaarlijkse clubkampioenschappen en het sinds 1998 jaarlijks terugkerende evenement het Lelie Open Dubbeltoernooi. Trudy Leijen 61. Basketbalverenging ABC AXION Op een zaterdagmiddag in april 2011 kwam in de Heilooër sporthal Het Vennewater een einde aan dik een kwart eeuw basketbal in Akersloot. Journalist en oud-Akersloter Robin Kaandorp beschreef het einde van de basketbalvereniging in een artikel voor het Noordhollands Dagblad als volgt: "Met een nipte nederlaag tegen het derde van Flashing Heiloo zette ABC Axion na een seizoen waarin het slechts twee van 22 wedstrijden wist te winnen er definitief een punt achter. Het werd een zwanenzang zonder treurnis. "Eigenlijk wisten we aan het begin van dit seizoen al dat dit waarschijnlijk het laatste jaar zou zijn", vertelt Mark Tromp. Want de club, ooit begonnen als deel van de omnisportvereniging Axmeriscota, was nog maar gereduceerd tot één team en dat had de afgelopen jaargang vaak veel moeite om een ploeg op de been te krijgen. De laatste wedstrijd was veelzeggend, want ook tegen Flashing zat er maar één wissel op de bank. "Dat is ook de reden waarom we zo weinig gewonnen hebben dit jaar", stelt Paul Tromp. "Je mist soms bij mensen ook wel een beetje de echte betrokkenheid. En al zijn we puur recreatief bezig, er wordt vaak erg makkelijk afgezegd." Dat ABC Axion geen jaren meer mee zou gaan, was al langer duidelijk. De club werd in het midden van de jaren tachtig opgericht. In een tijd dat basketbal in opmars was. Maar net als in dorpen als Limmen, Egmond-Binnen, Schoorl en Bergen heeft de sport ook in Akersloot niet kunnen overleven. "Dat is ook wel onze eigen schuld", weet Tromp. "We hadden ook op woensdagen instuiven kunnen organiseren om jeugd aan ons te binden, maar de bereidheid om dat te doen, was er niet. De club is er te klein voor geworden. Want als je een jeugdteam hebt, moet dat trainen, wedstrijden spelen, er moeten scheidsrechters zijn. Dat is niet meer op te brengen." Alle leden van het seizoen 1989-1990 bij elkaar Basketbal in Akersloot werd in 1985 gestart onder de vlag van S.V. Axmeriscota, waarvan Arie Kooiman de voorzitter was. Axmeriscota Basketball werd opgericht door: René de Jong, Ans de Jong, Dick Kruk, Marijke Buur en Annemiek Buur. Na drie jaar stapte het oprichtingsbestuur op, en omdat de vereniging dreigde te worden opgeheven, is een aantal ouders in het bestuur gestapt. Dit waren: Henk Hoogervorst (voorzitter), Janny van Hoven (secretaris), Luuk Konijn (penningmeester), Piet Woestenburg (wedstrijdsecretaris) en Robert Eckhardt

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 61